75 Hz monitör 75 Hz olmumyor

eva 02

Decapat
Laptopuma HDMI kablosu ile bağladığım monitörümü 75 Hz yapamıyorum ve FreeSync özelliğini kullanamıyorum bunları nasıl etkinleştirebilirim?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    8,3 KB · Görüntüleme: 58
  • Adsız.png
    Adsız.png
    20 KB · Görüntüleme: 55
  • Adsız.png
    Adsız.png
    26,1 KB · Görüntüleme: 41
Yanlış bilmiyorsam o monitör 60 Hz ancak 75 Hz'ye hız aşırtma ile çıkıyor. Dizüstü cihazlarda ise monitöre özel çözünürlük açılmadığı için hız aşırtma yapılamıyor diye biliyorum.

Yanlış bilmiyorsam o monitör 60 Hz ancak 75 Hz'ye hız aşırtma ile çıkıyor. Dizüstü cihazlarda ise monitöre özel çözünürlük açılmadığı için hız aşırtma yapılamıyor diye biliyorum.

1280x1024 çözünürlüğünde 75 Hz oluyor fakat bunun üzerine çıkınca 75 Hz yapamıyorum. Belki kablodandır diye HDMI 2.1 olan bir kablo aldım eğer olursa tekrar yazacağım.

Dosya Ekleri

• 1641952528241.png
    1641952528241.png
    10,2 KB · Görüntüleme: 30
Ekran kartınız NVIDIA mı? Eğer öyleyse FreeSync açamazsınız GSync açabilirsiniz.
Öyle bir şey yok. Nvidia uzun süredir FreeSync'i de destekliyor. Gpu yazılım güncellemesi ve birkaç ayar ile herkes yapıyor. Çok eski bir GPU olmadığı sürece, monitör değiştirmeye gerek yok. Ezbere yanlış bilgi vermişsiniz.
1280x1024 çözünürlüğünde 75 Hz oluyor fakat bunun üzerine çıkınca 75 Hz yapamıyorum. Belki kablodandır diye HDMI 2.1 olan bir kablo aldım eğer olursa tekrar yazacağım.
Monitörünüzün sitesinde yönergeleri var. Bakabilirsiniz. HDMI 2.1 kabloya boşuna para vermişsiniz. 1080p 75 HZ için 2.0 yeterli oluyor.

Öyle bir şey yok. NVIDIA uzun süredir FreeSync'i de destekliyor. GPU yazılım güncellemesi ve birkaç ayar ile herkes yapıyor. Çok eski bir GPU olmadığı sürece, monitör değiştirmeye gerek yok. Ezbere yanlış bilgi vermişsiniz.

Monitörünüzün sitesinde yönergeleri var. Bakabilirsiniz. HDMI 2.1 kabloya boşuna para vermişsiniz. 1080p 75 Hz için 2.0 yeterli oluyor.

DisplayPort olmadan 940 MX olan ekran kartım ile FreeSync açamıyorum sanırım. 60FPS de kalmak biraz sorun oluyor benim için. Ve şu anki HDMI kablom 15 20 TL'lik bir şey 75Hz destekler mi bilmiyorum bu yüzden HDMI 2.1 aldım. (laptop kullanıyorum)

Son düzenleme:
DisplayPort olmadan 940 MX olan ekran kartım ile FreeSync açamıyorum sanırım. 60FPS de kalmak biraz sorun oluyor benim için. Ve şu anki HDMI kablom 15 20 TL'lik bir şey 75Hz destekler mi bilmiyorum bu yüzden HDMI 2.1 aldım. (laptop kullanıyorum)
Belki DP dönüştürücüler işe yarar. Emin değilim.

Belki DP dönüştürücüler işe yarar. Emin değilim.
Yeni aldığım kablo işe yaramazsa dönüştürücü alıp tekrar denerim ve buraya yazarım sonuçları. Kaliteli DP dönüştürücü öneriniz varsa lütfen atar mısınız teşekkürler.
Aldığım kablo hala gelmedi ama CRU ile özel çözünürlük oluşturarak 70Hz yapabildim ama 75Hz olmuyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı