75 Hz monitörde 75 FPS alınması

Troll Father

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Benzer konular mevcut ama benim soruma tam bir cevap olamadılar o yüzden kendi başıma gelen durumu sizlerle paylaşmak istedim, öncelikle sistemim şu şekilde;
Acer 75 Hz FHD monitör
5700XT Pulse ekran kartı
Ryzen 5 2600 işlemci
16 GB 3000 MHz RAM

Diskleri vs yazmaya gerek duymuyorum zira sorunum FPS ile alakalı Witcher 3, League of Legends oyunları hariç eski yeni demeden genellikle tüm oyunlarda 75 FPS sabit değer alıyorum bu kötü bir şey değil evet ama bu sistemle pek çok oyunda daha çok FPS değeri alabileceğimin farkındayım ben 75Hz monitörde yine 75 FPS hissedeyim ama MSI Afterburner'da sistem ne kadar zorlanıyor göreyim istiyorum yani bu sistemin örnek veriyorum Diablo 3'te vereceği FPS değeri nedir? FreeSync kapatıp denedim oyun içlerinde örneğin GTA 5'te FPS cap vs ayarı açık değil (Witcher 3'te 85-90 FPS arası alıyorum, LoL'de 300+ FPS)

Radeon Sofware'den bu ayar kapalı mı bir kontrol et

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    7,2 KB · Görüntüleme: 82
VSync açık kalmış olabilir mi?
Bunu kontrol etmemiştim kontrol edip sonucu buraya yazarım , teşekkürler.
Radeon Sofware'den bu ayar kapalı mı bir kontrol et
Radeon chill kapalıydı kontrol etmiştim.
Bir sorun göremedim sizin canınızı sıkan nedir?
FreeSync G-Sync bunlar kapalıyken FPS sabitlemesi yapmaz.
Dediğiniz gibi bu bir problem değil aslında @Göksel Gündüz arkadaşımın da dediği gibi sistemimin ne kadar zorlandığını görmek istiyorum sadece.

O ekran kartına 144hz bir monitör yakışır hocam.
Haklısınız şu an araştırma içindeyim 2k bir monitör düşünüyorum ancak mali olarak biraz daha beklemem gerekiyor.
Tekrar merhaba,

Vsync'ide disable edip denedim sonuç aynı , ben afterburnerda monitörümün maks hz 'sinden gayrı fps göremeyeceğime ikna oldum gibi ,144 hz monitör alana kadar farklı bir çözüm arayacağım teşekkür ederim hepinize.
Bunu kontrol etmemiştim kontrol edip sonucu buraya yazarım , teşekkürler.

Radeon chill kapalıydı kontrol etmiştim.

Dediğiniz gibi bu bir problem değil aslında @Göksel Gündüz arkadaşımın da dediği gibi sistemimin ne kadar zorlandığını görmek istiyorum sadece.

Tekrar merhaba,

Vsync'ide disable edip denedim sonuç aynı , ben afterburnerda monitörümün maks hz 'sinden gayrı fps göremeyeceğime ikna oldum gibi ,144 hz monitör alana kadar farklı bir çözüm arayacağım teşekkür ederim hepinize.
global ayarlardan ziyade oyun içi vsync ayarlarını disable ederek sorunu çözdüm.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı