75 Mbps internete 50 Mbps modem takarsak ne olur?

Modemi bile patlatırsın belkide. Şahin kasaya Ferrari motoru takarsan ne olur? Yada bir motosiklete uçak benzini (kerosin)?

75 mbps vdsl, 1000 mbps fiber, sizce ping olur mu? Şahsen bende yok. Sallayan sizsiniz.
Hocam ping değerini en çok etkileyen unsur belki de uzaklıktır. Hız burada etkisiz. Basit bir örnek vermek gerekirse siz markete gidiyorsunuz 1 km ötedeki markete koşarak giderek 10 dakikada varıyorsunuz. Ama bir de hemen buradaki bakkal var. Binanızın altında. Ona da yürüyerek 1 dakikada varıyorsunuz. ek anlamlı değil ama anlatabildiğimi umuyorum.

Superonline 1000'e 1000'i 250 TL'ye mi veriyor? Bilmediğimden soruyorum.
Benim altyapım 100 destekliyor. 100 paketi alınca komple altyapının kilidi açıldı sanırsam 150leri görüyorum.

Hocam iyi misiniz? Fiber diyorum fiber. İki hattı da kullandım. 1000 mbps değil 100 bile olsa farkediyor ping. Ne anlatıyosunuz.....

Hocam iyi misiniz? Fiber diyorum fiber. İki hattı da kullandım. 1000 Mbps değil 100 bile olsa fark ediyor ping. Ne anlatıyosunuz...

VDSL dediğimiz şey saha dolabına kadar fiber zaten. Ondan sonra 100/200 metre bakır kablo. Ping dediğimiz şey sizinle sunucu arasında ki paketlerin iletilip gelme süresidir.

TurkNet VDSL Kırklareli'den İstanbul'a gidiş süresi 8ms.
Comnet fiber Kırklareli İstanbul'a gidiş süresi 5ms.

Fark bu kadar işte.

Yurt dışı çıkışları patladığı zaman isterse 100 bin Mbps internetiniz olsun yine de ping fırlayacaktır.

Bundan 3 ay önce twelve99 akşamları patlıyordu VDSL fiber farkmeksizin 50 olan pingler 100 150'lere çıkıyordu gündüzleri yine 50'lere düşüyordu.

Keenetic sayesinde arkadaşın modemine uzaktan bağlanarak Valve/Google ping testleri gerçekleştirdim. Yaşadığımız şehir aynı. Benim paketim 500 Mbps arkadaşın 75 Mbps.

TurkNet VDSL Google ortalama 16ms.
Comnet Fiber Google ortalama 14.5 ms.

TurkNet VDSL Valve ortalama 43 ms.
Comnet Fiber Valve ortalama 42 ms.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    29,5 KB · Görüntüleme: 18
  • ping.png
    ping.png
    130,6 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Hocam iyi misiniz? Fiber diyorum fiber. İki hattı da kullandım. 1000 mbps değil 100 bile olsa farkediyor ping. Ne anlatıyosunuz.....
Hala kullandım diyorsunuz ya inanılmaz XD. Kimse zaten 1-2 ping de olsa oynamaz demiyor ancak tekrar ediyorum anlamanız için, pingin internet hızıyla doğrudan alakası yok. İkimiz de Çin'de bulunan bir servere bağlandığımızda benzer ping değerleri alacağız(min 250) örneğin. Dolayısıyla bağlantı kaliteniz kötüyse, hatta problem varsa 1000 mps hızla da çok mümkün bir şekilde yüksek ping değerleri alabilirsiniz.

Ayrica git TurkNet'ten 1000MBPS internet al, 75 ne?

Bilgisizliğin devamındaki ön yargı...

Böyle insanların böyle bir forumda olmaması gerekiyor. Raporlarsanız raporlayın uyarım zaten yeni bitti, bekleriz bir gün daha. Ama fikrimin arkasındayım. Böyle güzel bir forumda bulunmamanız gerekiyor.
Screenshot_20230427-021350_Chrome.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı