75 Mbps hız modem önerisi

Evet büyük ihtimalle modemden yapıyor bu modemde Wi-Fi kopma sorunu yaşayanlar görmüştüm.

Ne gibi sorun oldu başka.

ZyXEL meshi bağlayamadım hocam Wi-Fi'da başka aygıtın IP'yi alıyordu. AX53 routerda yoktu bu sorun VR300'de oldu bende guest Wi-Fi açtım meshi bağlamak için tek başına takılıyor orada 😂. 5-6 saatimi almıştı ama manuel IP falan atadığım halde gidip Wi-Fi'daki telefonun IP'yi alıyordu.

modemin modeli zyxel vmg3312 b10b
Hocam bende de aynı modem var turknet 75 mbit paketini kullanıyorum son 3-5 gündür sürekli internette kopmalar oluyor modemin internet ışığı kırmızı yanıyor internet gidiyor sonra geri geliyor. Günlerdir böyle arıza kaydı açtım binaya kadar gelen internetteki kablolar 75 değil 50 e kadar daha stabil olur dediler 50 mbit e çektik internet paketini ve değerler iki kat düzeldi dediler ama bu kırmızı ışık yanıp internetim kopma sorunu düzelmedi ve modemdem kaynaklıdır büyük ihtimal dediler. Ben de o yüzden modem arıyorum siz aldınız mı bir değişiklik oldu mu?

Hocam bende de aynı modem var turknet 75 mbit paketini kullanıyorum son 3-5 gündür sürekli internette kopmalar oluyor modemin internet ışığı kırmızı yanıyor internet gidiyor sonra geri geliyor. Günlerdir böyle arıza kaydı açtım binaya kadar gelen internetteki kablolar 75 değil 50 e kadar daha stabil olur dediler 50 mbit e çektik internet paketini ve değerler iki kat düzeldi dediler ama bu kırmızı ışık yanıp internetim kopma sorunu düzelmedi ve modemdem kaynaklıdır büyük ihtimal dediler. Ben de o yüzden modem arıyorum siz aldınız mı bir değişiklik oldu mu?
almadım ama ben de modemden olduğunu düşünüyorum. 75i 60 almamın modemle alakası var mı bilmiyorum ama paket kaybı ondan bence. 5 ghz de etki eder bence.

almadım ama ben de modemden olduğunu düşünüyorum. 75i 60 almamın modemle alakası var mı bilmiyorum ama paket kaybı ondan bence. 5 ghz de etki eder bence.
Forumda yeni gördüm biri daha aynı konu açmış aynı modemle ilgili ve bendekiyle aynı sorun kırmızı ışık yanıp internet gidiyor. Sende de oldu mu bu sorun? Bir de hangi modemi alacaksın ben de büyük ihtimalle alacağım bu modemin 7-8 yılı oldu artık değiştirmek gerekiyo olabilir. İnterneti doğru dürüst kullanamıyoruz sürekli yavaşlamalar kesilmeler hiç stabil rahat hız alamadık.

Yeni konular

Geri
Yukarı