75 mg Efexor yoksunluğu ortalama kaç günde geçer?

Tiger1

Hectopat
Bu ilacı kullanıp bırakmış olan veya bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Öncelikle ilacı 6 ay kullandım ve 2 hafta önce kademeli olarak bırakma kararı aldım ve cumartesi gününden beri 5 gündür hiç içmedim. Lakin gözlerimi her hareket ettirmemde kalbime doğru elektrik çarpıntısı hissi oluyor ve gün içerisinde sürekli yorgunum. İlacı içtiğim zamanlarda bu etkiler geçiyor, içmeyince tekrar başlıyor. Şu an ilacı son alışımın üstünden 5 gün geçti fakat hala yoksunluk belirtileri sürüyor. Sizce bu kaç güne geçer ortalama?

Doktorunuz bilgisi ve mental destek dahilinde dozaj azaltılarak bırakılmalı. Tanılamayı az çok tahmin edebiliyorum ama doktorunuzla mutlaka görüşün.

Hocam zaten düşük doz kullanıyorum. Bunun da bir altı 37.5 mg var. Daha da düşüğü yok. O yüzden doktora gitmeyip günaşırı yöntemle bırakma kararı aldım. Beni aşırı derece sıkıntıya sokmuyor fakat yine de etkiliyor tabii.

Hocam zaten düşük doz kullanıyorum. Bunun da bir altı 37.5 mg var. Daha da düşüğü yok. O yüzden doktora gitmeyip günaşırı yöntemle bırakma kararı aldım. Beni aşırı derece sıkıntıya sokmuyor fakat yine de etkiliyor tabii.

Gunde 1 kere almaya dikkat et, Sabahlarda al plazma duzeyleri en dusuk sabahlari oldugu icin toleransi arttirmazsin. Eger yoksunluk belirtileri dayanilmaz hal alirsa bir tanesini 4'e bolup bir tane alabilirsin. Ancak bunu aliskanlik haline getirmemelisin, yoksunluk belirtileri gecene kadar sadece birkac kere yapabilirsin.

Gunde 1 kere almaya dikkat et, Sabahlarda al plazma duzeyleri en dusuk sabahlari oldugu icin toleransi arttirmazsin. Eger yoksunluk belirtileri dayanilmaz hal alirsa bir tanesini 4'e bolup bir tane alabilirsin. Ancak bunu aliskanlik haline getirmemelisin, yoksunluk belirtileri gecene kadar sadece birkac kere yapabilirsin.

Hocam zaten başladığım günden beri sabah 1 adet içiyordum. Yoksunluk belirtilerine gelecek olursak şu anlık dayanılmaz bir durum yok. Her gün aynı belirtiler mecvut. Elektrik çarpması, yorgunluk, hafif depresif duygu-durum. Fakat bu yoksunluk belirtileri geçer yani değil mi kafam ona takıldı. Sanki hep böyle kalacakmışım gibi geliyor.

bir anda bırakılmasının yan etkileri günlük hayatınızda konforunuzu bozma riski taşıyor. Olmasa bile risktir. Dozu düşürebileceğiniz gibi bölüp kullanabilirsiniz. Ama bir anda bırakmak stres seviyenizi de arttırır buna bağlı adaptasyonu azaltarak semptomların yeniden artmasına sebebiyet verir.

Bir anda bırakılmasının yan etkileri günlük hayatınızda konforunuzu bozma riski taşıyor. Olmasa bile risktir. Dozu düşürebileceğiniz gibi bölüp kullanabilirsiniz. Ama bir anda bırakmak stres seviyenizi de arttırır buna bağlı adaptasyonu azaltarak semptomların yeniden artmasına sebebiyet verir.

Bir anda bırakmadım hocam. 2 hafta önce bir gün içip bir gün içmedim 1 hafta boyunca. Sonraki hafta 2 gün içmedim 3. gün içtim. Bu hafta ise 3 gün içmeyip 4.gün içmem gerekiyordu fakat gerek duymayıp tamamiyle elimi ayağımı çektim. Yanlış mı yaptım bilmiyorum tabii

Hocam zaten başladığım günden beri sabah 1 adet içiyordum. Yoksunluk belirtilerine gelecek olursak şu anlık dayanılmaz bir durum yok. Her gün aynı belirtiler mecvut. Elektrik çarpması, yorgunluk, hafif depresif duygu-durum. Fakat bu yoksunluk belirtileri geçer yani değil mi kafam ona takıldı. Sanki hep böyle kalacakmışım gibi geliyor.

Boyle kalmayacaksin tabii ki. Gececek ancak kisiden kisiye degisen bir yoksunluk sendromu penceresi var. Yani bazi insanlarda uzun bazilarinda kisa surebiliyor. Dedigim gibi cok rahatsiz ederse 4/1 bolup bir tane icebilirsin. Oyle yavas yavas birakacaksin iste.

Boyle kalmayacaksin tabii ki. Gececek ancak kisiden kisiye degisen bir yoksunluk sendromu penceresi var. Yani bazi insanlarda uzun bazilarinda kisa surebiliyor. Dedigim gibi cok rahatsiz ederse 4/1 bolup bir tane icebilirsin. Oyle yavas yavas birakacaksin iste.

Sağ olun hocam teşekkür ederim.

Bu ilacı kullanıp bırakmış olan veya bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Öncelikle ilacı 6 ay kullandım ve 2 hafta önce kademeli olarak bırakma kararı aldım ve cumartesi gününden beri 5 gündür hiç içmedim. Lakin gözlerimi her hareket ettirmemde kalbime doğru elektrik çarpıntısı hissi oluyor ve gün içerisinde sürekli yorgunum. İlacı içtiğim zamanlarda bu etkiler geçiyor, içmeyince tekrar başlıyor. Şu an ilacı son alışımın üstünden 5 gün geçti fakat hala yoksunluk belirtileri sürüyor. Sizce bu kaç güne geçer ortalama?
Hocam sakın dediklerini yapma bu arada bölünmesi gereken ilaç var bölünmemesi gereken ilaç var, ilacı kafanıza göre bölemezsiniz maalesef ilacın kana karışma süresini değiştirebilirsiniz ki bölme işlemi ilacın kana karışma hızını genelde arttırır ve içtiğiniz dozdan daha fazla etkilenebilirsiniz veya bağırsakta parçalanan bir ilacı bölerek midenizde doku hasarına neden olabilirsiniz veya başka bir dokunuzda, en doğrusu hekiminizle görüşerek kontrollü bırakma çünkü bu ilaçlarda yoksunluk çekmeniz doğal, azaltarak bırakmanız en doğrusu.

Geri
Yukarı