75 mg Efexor yoksunluğu ortalama kaç günde geçer?

Hocam sakın dediklerini yapma bu arada bölünmesi gereken ilaç var bölünmemesi gereken ilaç var, ilacı kafanıza göre bölemezsiniz maalesef ilacın kana karışma süresini değiştirebilirsiniz ki bölme işlemi ilacın kana karışma hızını genelde arttırır ve içtiğiniz dozdan daha fazla etkilenebilirsiniz veya bağırsakta parçalanan bir ilacı bölerek midenizde doku hasarına neden olabilirsiniz veya başka bir dokunuzda, en doğrusu hekiminizle görüşerek kontrollü bırakma çünkü bu ilaçlarda yoksunluk çekmeniz doğal, azaltarak bırakmanız en doğrusu.
Bir tanıdık vasıtasıyla psikiyatri doktoruna sordurdum durumumu. Kademeli olarak günaşırı yöntemle bıraksın dedi. Ben de öyle yaptım zaten fakat bu yoksunluk belirtileri 5 gündür geçmeyince kafama takıldı sadece.

Normaldir hocam yoksunluk çekmen bunlar beklenen belirtiler fakat ilacı bölmemen gerekiyor arkadaş da yardımcı olmak için yazmış fakat tehlikeli maalesef, Hekimin dediği daha doğru.

Normaldir hocam yoksunluk çekmen bunlar beklenen belirtiler fakat ilacı bölmemen gerekiyor arkadaş da yardımcı olmak için yazmış fakat tehlikeli maalesef, Hekimin dediği daha doğru.

Tamam hocam ilacı bölmem. Hatta bu şekilde devam ettiği sürece ilacı kullanmam bile. Dayanabiliyorum, teşekkür ederim ilgin alakan için.

Hocam sakın dediklerini yapma bu arada bölünmesi gereken ilaç var bölünmemesi gereken ilaç var, ilacı kafanıza göre bölemezsiniz maalesef ilacın kana karışma süresini değiştirebilirsiniz ki bölme işlemi ilacın kana karışma hızını genelde arttırır ve içtiğiniz dozdan daha fazla etkilenebilirsiniz veya bağırsakta parçalanan bir ilacı bölerek midenizde doku hasarına neden olabilirsiniz veya başka bir dokunuzda, en doğrusu hekiminizle görüşerek kontrollü bırakma çünkü bu ilaçlarda yoksunluk çekmeniz doğal, azaltarak bırakmanız en doğrusu.
Ilacin ne oldugu ortada degil mi, o ilacin bolunmesinin hicbir sakincasi yok ayrica bolundugu icin midede daha hizli falan da cozulmeyecek. Ne dedigini bilmiyorsun.

Asıl sen düz mantık bakıyosun ilacın ne olduğu ortada diye bir mantık olabilir mi duyduğum en saçma yorum o zaman adamlar başka dozaj formu çıkarmasın random 2 ye bölüm 3 e bölüp kullanalım bir de midede daha hızlı çözünecek demedim kana daha hızlı geçer dedim, baya hakim olduğun belli
Ilacin ne oldugu ortada degil mi, o ilacin bolunmesinin hicbir sakincasi yok ayrica bolundugu icin midede daha hizli falan da cozulmeyecek. Ne dedigini bilmiyorsun.

Asıl sen düz mantık bakıyosun ilacın ne olduğu ortada diye bir mantık olabilir mi duyduğum en saçma yorum o zaman adamlar başka dozaj formu çıkarmasın random 2'ye bölüm 3'e bölüp kullanalım bir de midede daha hızlı çözünecek demedim kana daha hızlı geçer dedim, bayağı hakim olduğun belli

Kana niye daha hizli karisiyormus? Hem karissa ne olacak gunde 1 defa kullanilan uzun etkili bir ilac. Kana hizli karismasi anca fayda getirir arkadasin durumunda zaten. Gecmiste psikolojik bagimlilik yapan ilaclar kullanip hepsini bu sekilde doktor kontrolunde birakmis bir insanim ben, ne dedigimi cok iyi biliyorum. Git baska yere kus bilgisizligini.

Son düzenleme:
Senin neyi bildiğin gayet belli oluyor ben sağlık çalışanıyım, böyle cahil fikirlerini kendine sakla insanların sağlığını random saçma fikirlerinle tehlikeye atmadan önce

Senin neyi bildiğin gayet belli oluyor ben sağlık çalışanıyım, böyle cahil fikirlerini kendine sakla insanların sağlığını random saçma fikirlerinle tehlikeye atmadan önce

Bahsettigin ancak uzun salinimli ilaclarla olur. Efexor uzun salinimli bir ilac degildir.

Bu arada tekrar baktim venlafaksin iceren ilaclara, Türkiye'de sadece uzun salinimli olanlari satiliyor. Istesen de bolemezsin o ilaci zaten, cekicle kirman lazim. Eger yoksunluk sendromu uzun surerse doktor yerine uzun salinimli olmayan baska bir SNRI verip doz dusurerek biraktiracaktir sana. Beyin kimyasini degistiren ilaclarda cold turkey yontemi ile ilac birakmanin, suc islemeye kadar yolu var. Türkiye'de doktorlarin hastalariyla ne kadar ilgili oldugunu ve bu arkadas gibi ortaya iddialar atip aciklamasini bile yapamayan saglik calisanlari oldugu surece hayatiniz pamuk ipligine bagli olarak yasamaya devam edeceksiniz maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada tekrar baktim venlafaksin iceren ilaclara, Türkiye'de sadece uzun salinimli olanlari satiliyor. Istesen de bolemezsin o ilaci zaten, cekicle kirman lazim. Eger yoksunluk sendromu uzun surerse doktor yerine uzun salinimli olmayan baska bir SNRI verip doz dusurerek biraktiracaktir sana. Beyin kimyasini degistiren ilaclarda cold turkey yontemi ile ilac birakmanin, suc islemeye kadar yolu var. Türkiye'de doktorlarin hastalariyla ne kadar ilgili oldugunu ve bu arkadas gibi ortaya iddialar atip aciklamasini bile yapamayan saglik calisanlari oldugu surece hayatiniz pamuk ipligine bagli olarak yasamaya devam edeceksiniz maalesef.

Ben uzun veya kısa salınımlı demedim, ilaç bölünmez dedim. Madem ilaç bölünmüyorsa neden böl diye tavsiye veriyorsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet kardesim. 20 yıldır antidepresanlari doktor tavsiyesiyle bolerek kullanıyorum bunlarin sonucunda midem yarildi, bagirsaklarim delindi, g.tum patladi, evimin ustune minare yikildi, 3 kere oldum fibrilator ile geri dondurduler, Aman diyeyim sakin bolme ozellikle o centikleri haplarin uzerine saka olsun diye koyuyorlar sakin aldanma. Arkadas tip profesoru psikiyatrlardan daha iyi biliyordur tabii, bir ara beraber muhallebi yemeye gidersiniz arkadasla yakisir.

Not: Bir daha boyle hassas konularda ilacinin ismini belirtirken daha dikkatli olup ismi tam yaz mesela Efexor XR kullaniyorsan sadece Efexor yazma ki insanlarin kafasi karismasin, eczaci degiliz sonucta.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı