750 TL B450 Anakart Seçimi

• Sıfır - Asus B450 TUF Gaming plus - 660 TL
  • Sıfır - Gigabyte B450 Auros Elite - 700 TL
  • İkinci el - Asus B450-I Rog Strix - 750 TL
Arkadaşlar FX işlemcimi ve parçalarını sattım. Telefondan yazı yazmak çok zor affedin. İşlemcim büyük ihtimal Ryzen 2600 olacak, bu anakartlar arasından hangisi iyi? Bugün satın alacağım uzun süre bilgisayarsız kalmak çok zor.

Not: Başka anakart önerisi yaparsanız bütçe max. 750 TL (MSI istemiyorum.)
Asus alabilirsiniz tuf modeli

Arkadaşlar 2 saat önce 660 TL'ydi şimdi 710 TL'ye çıkmış Tam satın alacak iken fiyatını yükseltmişler :(

Ryzen 3000 serisi alırsan daha çok ileriye dönük olması için alırsın zaten. Dediğin gibi RX 570'e 2600 bile fazlasıyla yeter. Ve Ryzen 2600, RTX 2080'i bile besleyebiliyor diye biliyorum. Uzun süre götürür bence seni. Ama tabi bütçe olsaydı kesinlikle 3000 serisi önerirdim.

Ryzen 3600 ile 2600 arasında 500 tl fark var. Ekran kartım rx 570 olduğu için gereksiz ve fazla gelir gibime geldi. Zaten FX bile yetiyordu bana macera olsun diye değiştiriyorum. :D
2600'de yeter de 3600 1080p oyunda 10-15 FPS daha iyi.

Arkadaşlar 2 saat önce 660 TL'ydi şimdi 710 TL'ye çıkmış Tam satın alacak iken fiyatını yükseltmişler :(
Hocam bunlar çok yakın kartlar görüntü açısından Aorus daha iyi bence Aorus alın. Hem 0 kart hem kaliteli kart.

Anakarta 750 TL'ye kadar kadar bütçe ayırabiliyorsan bu anakart için bu fiyat da gayet iyi. Ben aldığımda da plus modelin fiyatı bu civardaydı.

Edit: Ben sistem toplarken bu anakart Vatan Bilgisayar'da hep geceleri indirime giriyordu. 660 TL civarı oluyordu dediğin gibi. Belki ondan olabilir

Bunun fiyatı hala aynı ;
Ama daha önce MSI'dan çok çektiğim için ve hep Asus kullandığım için aynı sorunları Gigabyte'da çekmek istemiyorum. MSI'daki gibi işlemciye fazla voltaj verme gibi sorunlar yaratır mı?

Anakarta 750 TL'ye kadar kadar bütçe ayırabiliyorsan bu anakart için bu fiyat da gayet iyi. Ben aldığımda da plus modelin fiyatı bu civardaydı.

Edit: Ben sistem toplarken bu anakart Vatan Bilgisayar'da hep geceleri indirime giriyordu. 660 TL civarı oluyordu dediğin gibi. Belki ondan olabilir
Gece indirimlerinde genelde pahalı ürünlerini piyasaya göre ayarlıyorlar. Aslında ortada piyasaya göre genellikle neredeyse hiç indirim olmuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı