750 TL Sistem Toplama

Painbot

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Elimde VX-500W güç kaynağı, Dark Woofer kasa ve 1 adet HDD var. Sizce yeni nesil bir sistem mi satın almalıyım yoksa 2.el mi? Parça olarak önerilerinizi bekliyorum. Harici ekran kartı olmak zorunda değil APU da olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıfır parçalarla düzgün bir sistem toplayamazsınız. APU sistem toplayalım desek bile işlemci ve anakart bütçenizi aşıyor. Eğer bir süre bekleyip bütçeyi artırma şansınız varsa hiç ikinci el parçalarla uğraşmayın.

Bu fiyata 0 toplamak imkansız. Şu videoyu izlemenizi öneririm. Gerçi 1 yıl önceki video ama siz aynı malzemeleri veya 1 alt modelini alabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki 1000 TL ile Ryzen 3 2200G sistem kurulamaz mı? Monitör ve diğer basit donanımlar dahil değil.

Şöyle düşün Apu' lar hızlı belleklere ihtiyaç duyar. anakart A320 alsan bile 300 tl civarı, işlemci 450 tl civarı belleklere bütçen kalmıyor.

İkinci ele güvenemiyorum yıllarca kullanılmış ne kadar ömrü kalmış bilinmiyor gibi durumlar yüzünden.
Şöyle bir sistem düşünüyorum:
Ryzen 3 2200G 475 TL
A320 anakart 270 TL
4 GB DDR4 RAM 250 TL
Bu sistem beni üzer mi? Bunu satın alırsam, aldıktan bir buçuk ay sonra 8 GB RAM daha satın alabilirim. Sizce mantıklı mı?

RAM 4+4 veya 8+8 olursa daha iyi olur. Tavsiyem 8+8 GB RAM takmanız yönünde. Ryzen işlemcilerde dual olması ve yüksek hızlı bellek kullanmak önemli. Grafik kartı için de bellek ihtiyacı olacağı için dikkatli seçim yapın derim. Taktığınız RAM tamamen sisteme kalmayacak.

Sistemi topladıktan bir süre sonra ekran kartı satın almayı düşünüyorum. 4+4 tüm oyunlar için yeterli midir? 4+8 yapsam aradaki fark ne kadar olur?

ddr4 2400 mhz olmalı ve ama en az 2 adet çift kanal kullanmalısın. Hangi oyunları oynamak istiyorsun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı