750 TL'ye oyuncu kulaklığı önerisi

Bütçe
750 TL

curiousoftech

Kilopat
Uzun süredir güzel bir kulaklık almayı düşünüyorum. (Şu an kulak içi kulaklık ile idare ediyorum. Beklentimi oradan hesaplayabilirsiniz.) Kafamda birkaç model var fakat yine de forumdaki bilgili kişilerden de fikir almak istedim. Konuda önerilecek kulaklıkların "Amazon.com.tr" üzerinde satılıyor ve satıcısının Amazon olduğuna dikkat edelim. (Beklentiyi karşılamama gibi durumlarda basit iade için.) Benim kafamda olan Cloud Alpha veya Cloud 2. Bu iki kulaklık arasındaki en büyük fark ses kartı sanırım. (Cloud 2'nin dip ses sorunu olduğuna da rastladım. Ne kadar doğru bilemiyorum.) Alpha'nın stereo ses kalitesi Cloud 2'ye nazaran daha iyi. Anakartım B450A Pro fakat yazılımsal bir sorundan ötürü anakartımın ses yongasını/kartını kullanamıyorum. (Ben öyle düşünüyorum.) Onun yerine UGreen markasına ait bir ses kartı kullanıyorum. (Linki bulabilirsem bırakacağım.) Biraz araştırma üzerine yüksek bütçede Cloud Alpha S ve Razer T. E modellerinin çok önerildiğini gördüm fakat fiyat olarak o seviyelere çıkılmaya değer mi değmez mi henüz karar veremedim. (Alpha 1200TL'lerden 940'a düşmüş.) Konu üzerinden bu konu hakkında da konuşabiliriz. Acelem olmamasına rağmen mevcut indirimleri kaçırmak istemediğimden ötürü yarına kadar konuşabiliriz. Farklı fiyatta (Daha düşük, daha yüksek) önerilere de açığım.

Bahsettiğim ses kartı: Ugreen 7.1 Kanallı USB Ses Kartı, Siyah: Amazon.com.tr

Anakart modeli: B450A Pro

Günde minimum 7-8 saat kullanılacak.

Kullanım amacı: Online eğitim, film ve CS:GO. (Müzik detayı aşırı önemli değil.)

Kulak boyutum JBL 700BT pedlerinin içine sıkacak kadar. (Orta-büyük arası denebilir.)

Sanal 7.1 özelliği benim için ekstra bir şey ifade etmiyor. Şu an kullanmakta olduğum ses kartında da öyle bir özellik var fakat kullanmıyorum. Yalnızca yukarıda bahsettiğim yazılımsal sorundan ötürü aldığım bir ses kartı.

Bahsi geçen kulaklıklar:

@enonertetanem Genellikle Cloud 2 önerini görüyorum. Senden ayrıca fikir almak isterim. :)

@Samotne Ciasteczka Ses kalitesi ve ses kartı açısından çok avantajlı farkındayım fakat fiyat konusunda emin değilim. Cloud Alpha veya Cloud 2 beni tatmin etmez mi? Sonuç olarak kulak içi kulaklıktan geçiş yapıyorum. Kulak üstü oyuncu kulaklıklarına pek aşina değilim.

@Samotne Ciasteczka Cloud 2 ile Cloud Alpha arasında araştırdığım kadarıyla ses kartı farkı en önemlisi. Bu ses kartı da sanal 7.1 sağlıyor. Stereo ses kalitesi olarak (Genel ses kalitesi yani.) Alpha daha iyi. Cloud Alpha daha güncel bir kulaklık. Konuda bahsettiğim gibi harici bir ses kartı kullanıyorum. Seste bozukluk yaşamayacağım yani. Bu durumda Cloud 2'nin Alpha'a karşı avantajı nedir? Ses kartı benim için bir artı olmayacak yani. Yalnızca yanında gelen kumaş pedler kalıyor sanırım arada. Alpha neden alınmamalı, açıklar mısınız?

@Samotne Ciasteczka Alpha S'in dediğiniz gibi yeni ve refine hal olduğunu biliyorum fakat arada göz ardı edilmeyecek fiyat farkı var. Bu fiyat farkının büyük kısmını ses kartı oluşturuyor olabilir mi? Yani Alpha ile Alpha S arasında illa ki ses kalitesi farkı vardır fakat bu fark benim için bariz olur mu? Tekrar ediyorum, kulak içi kulaklıktan geçiş yapıyorum. İlk kulaklığım olacak desem yanlış olmaz. Kulak üstü kültürüm yok. (BT kulaklıklara aşinayım 700BT gibi.) Alpha iyi bir başlangıç olmaz mı? Alpha S'i bir çok yayıncı da görüyorum, oldukça iyi bir kulaklık.

@Samotne Ciasteczka Cloud 2'i yanında gelen ekstra kumaş pedler için tercih edebilirim aslında. Ses kalitesi olarak birbirlerine çok yakınlar Cloud Alpha ile. Yanında gelen ekstra ses kartı ve kumaş pedleri için 50-60TL gibi bir fiyat rahatlıkla gözden çıkarılabilir. Cloud 2'nin dip ses sorunu olduğunu gördüm forumlarda. Birkaç inceleme videosunda da rastladım. Bu konu hakkında bilginiz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı