750 Watt PSU Önerisi

10 Pin CPU girişi olan arkadaş değil mi?
Aynen 24 pinli eleman 10 pine düşücek ilk önce markaların hazır OEM sistemlerle gelmesi bekleniyor ve maliyeti de azalıcak çünkü 5V ve 3.3V'u güç kaynağından çıkarılcak. Büyük bir değişikliklerden bir tanesi de PSU'ya değil bu voltaj rayları anakarta eklenicek bu sayede kayıplar en aza indirilcek, özellikle boştaki verimlilikte arttırılcak hedeflenen amaç bu.
JonnyGuru bile kesin bir şey diyemiyor, mantıken henüz konuşmak için erken olsa da şuan için güç kaynaklarına yüklü mevlalar yatırılmamalı olduğunu savunuyorum ben.

1591828069420.png

Aynen 24 pinli eleman 10 pine düşücek ilk önce markaların hazır OEM sistemlerle gelmesi bekleniyor ve maliyeti de azalıcak çünkü 5V ve 3.3V'u güç kaynağından çıkarılcak. Büyük bir değişikliklerden bir tanesi de PSU'ya değil bu voltaj rayları anakarta eklenicek bu sayede kayıplar en aza indirilcek, özellikle boştaki verimlilikte arttırılcak hedeflenen amaç bu.
JonnyGuru bile kesin bir şey diyemiyor, mantıken henüz konuşmak için erken olsa da şuan için güç kaynaklarına yüklü mevlalar yatırılmamalı olduğunu savunuyorum ben.

Eki Görüntüle 588291
ASRock'un OEM Z490 modeli bulunuyor:

Forumda bu anakartı çıkardığına pişman ettiler 🤣

Önerilerini eksik etmeyen herkese çok teşekkür ederim. CORSAIR RM SERİSİ RM850 Power Supply daha mantıklı geldi yarına kadar fikrim değişmez ise Vatan'dan alacağız. Çünkü fazla vaktimiz yok. Garanti süresi nedir biliyor musunuz? Garanti süresiyle ilgili bir bilgi bulamadım.

Ayrıca @Ali Rıza09 üstadın da fikrini almak isterim. Çünkü önceki sistemde kendisinin önerdiği Cooler Master MWE 550W modelini halen kullanıyorum.

850 Watt'a çıktık ama sonradan fikrim değişti. GTX 2080 Super takınca ucuza kaçmak istemedik.
Hayırlı olsun şimdiden. Umarım sizi üzmez yıllarca kullanırısınız.

Ben biraz abartmışım ama olumlu bir yorum yok 😀

Bildiğim kadarıyla kronik bir ses sorunu yok bu modelin.
Çalışırken zaten çok sessiz, sadece PC kapanırken sanki üzerinde ki anahtarı kapatıyormuş gibi bir ''tık'' sesi geliyor.
@Yuuji hocam ürün kodunuzu biliyor musunuz? Benim ürünün kodu BKCEU diye bitiyor. Bazı modellerde Amerikan prizi uyumlu güç kablosu çıkıyormuş. Bende direkt TR uyumlu güç kablosu çıktı. Acaba ürün kodu kaynaklı yapısal bir değişiklik mi var diye merak ettim ondan dolayı soruyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı