7500 TL i7 8700K sistem tavsiyesi

Monitör olarak alınabilir en ucuzu bu. Ama iyi monitördür, VA panel.
MAG24C'de güzel gayet yalnız C24G1 biraz daha ucuz.
AOC 24" C24G1 2xHDMI DP VGA 144Hz 1MS Freesync Full HD Curved Gaming Monitör | ITOPYA

@Bekir Şahin Toprak Aga güzel bir sistem toplamış öncelikle. Ama bence anakartı B450M Bazooka olarak bırakın, SSD'de ben olsam 860 EVO'yu tercih ederim. Kasa olarak alttaki linkteki ürün tercih edilebilir PSU'ya biraz daha bütçe bırakmak açısından. PSU için Aerocool KCAS650'yi öneririm. Ekran kartını da 2070 olarak değiştirin. Bu şekilde 8.200 TL gibi bir fiyat çıkıyor. Ekran kartları ve işlemci kıyaslamaları için aşağıdaki videoları inceleyebilirsiniz. Ryzen 5 2600 + 2070 ile Ryzen 7 2700 + 1070 Ti zannediyorum ki oyunlarda 1080p çözünürlükte aşağı yukarı aynı performansı verecektir. Ama yeni seri olması ve Ray Tracing, DLSS gibi desteklerden ötürü 2070'li olanı seçmek daha mantıklı olur bence bu kombinler arasından.

> Aerocool Aero500 3 Fanlı, Fan Kontrolcülü, USB 3.0 Pencereli Mavi Ledli Siyah ATX Bilgisayar Kasası (AE-AERO500) - Kasa - Bilgisayar Bileşenleri

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Güzel tabi, oldukça güvenilir ama biraz eski bir seri. 12 volttan gücü çift kanaldan veriyormuş. Ben olsam aşağıdaki alternatifleri değerlendiririm bunun yerine.
FSP HA650M Hyper M85+ serisi 650W 80+ BRONZE tak çıkar kablolu Güç kaynağı - inventus
> Hyper M85+ (650W/550W) Bronze ATX PSU

AEROCOOL 750W 80+ Gold Aktif PFC RGB Fanlı Modüler Güç Kaynağı AE-KCAS750GM
> KCAS 750GM
Çift ya da tek kanal farkı nedir ? Artıları eksileri nelerdir ? PSU kafama çok yattı eski de olsa almayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı