i7 8700K soğutma tavsiyesi

BordoMaviYürek

Hectopat
Arkadaşlar herkese hayırlı ramazanlar. i7 8700K işlemcim var ve bu işlemcimi 4.7GHz’de stabil olarak çalıştırmak istiyorum. Hangi soğutmayı önerirsiniz?
Aklımda 2-3 seçenek var
  1. CoolerMaster Hyper 612
  2. CoolerMaster Masterliquid 120
  3. CoolerMaster Masterliquid 240 RGB
Açıkçası arada bariz fark var biliyorum ama sıvı soğutma da istemiyorum pek. Hava soğutma yani Hyper 612 i7 8700K’yı 4.7 de stabil 70’in altında tutabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci zaten "Turbo Boost" yük altında tüm çekirdekleri olmasa da kullanılan çekirdekleri 4.7 Ghz'de çalışıyor.

Noctua NH-D14 tarzı yüksek seviye bir hava soğutmayla rahatlıkla 4.7 GHz hatta şansınız yaver giderse 5.0 Ghz'de stabil çalıştırabilirsiniz.

İşlemci zaten "Turbo Boost" yük altında tüm çekirdekleri olmasa da kullanılan çekirdekleri 4.7 Ghz'de çalışıyor.

Noctua NH-D14 tarzı yüksek seviye bir hava soğutmayla rahatlıkla 4.7 GHz hatta şansınız yaver giderse 5.0 Ghz'de stabil çalıştırabilirsiniz.
İçim rahatlıyor böyle mesajlar gelince. Bir arkadaş 8700k yı sağlam soğutma ile 70 de zor tutarsın demişti.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı