7500 TL monitör dahil sistem toplama

JasonX

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. 7500 TL bütcem ile monitör dahil bir sistem kurmak istiyorum. Oyun amaçlı bir bilgisayar olacak. Sistem önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Ayrıca GTX 1080 ile 1070 arasında gidip geliyorum. GTX 1070 fiyatında 1080 görüyorum bu sıralar fakat 1080 ekran kartını kaldırabilecek bir monitöre, bu bütçeyle çıkabilir miyim bilmiyorum. Sistem ve monitör tavsiyelerinizi ve ekran kartı konusundaki yorumlarınızı bekliyorum . Şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminde her şey güzel sadece SSD'yi Samsung 850 Evo veya Adata SU800 öneririm. Birde anakartı Gigabyte GA-AB350-Gaming 3 alınabilir. O monitör harika,kusursuz denebilir.

Sisteminde her şey güzel sadece SSD'yi Samsung 850 Evo veya Adata SU800 öneririm. Birde anakartı Gigabyte GA-AB350-Gaming 3 alınabilir. O monitör harika,kusursuz denebilir.
Bütçeyi aşmıyorsa tabii ki değişiklikler yapılabilir parça sayısı çok olunca bütçeye sığdırmaya çalışırken fazla seçici olmak zor oluyor. Sizden ricam aynı fiyata veya daha uyguna daha iyi parça varsa burdan paylaşın ki arkadaşa f/p konusunda en iyisini almasında yardımcı olalım.

Açıklamada teşhir ürünü ve bir adet ölü piksel olduğu belirtilmiş. Yinede almak istiyorsa alabilir . Gözüne takılmayacaksa.

Açıklamada teşhir ürünü ve bir adet ölü piksel olduğu belirtilmiş. Yinede almak istiyorsa alabilir . Gözüne takılmayacaksa.
2K'da bi adet ölü pikseli bulmak biraz marifet istiyor, G-sync monitörler 2K ve 4K gibi çözünürlükle birleşince fiyatları biraz uçuyor, bence pek sorun teşkil eden bir durum değil, arkadaş sorun ederse de alternatif olarak biraz bütçe artırmayla bunu alabilir.

Öncelikle çok teşekkürler öneriniz için, fiyat konusunda evet 7500 dedim fakat bu bütçeyi biraz aşabilirim sonuçta bir kere toplayacağım bir sistem bu. Monitör konusu en kararsın kaldığım noktaydı attığınız monitörü teşhir ürünü olması biraz moralimi bozdu açıkçası. Son attığınız monitör daha mantıklı geldi almak için. O sistem için bazı sorularım var r5 1600 sıkıntı yapar mı 1080 ile ? Bir de yorumda dediğiniz o değişiklikler nasıl olabilir onuda yazarsanız çok sevinirim. İlk kere sistem toplatacağım yardımlarınızı bekliyorum :)

2K'da bi adet ölü pikseli bulmak biraz marifet istiyor, G-sync monitörler 2K ve 4K gibi çözünürlükle birleşince fiyatları biraz uçuyor, bence pek sorun teşkil eden bir durum değil, arkadaş sorun ederse de alternatif olarak biraz bütçe artırmayla bunu alabilir.
Monitörü önerdiğiniz için soruyorum hiç kullandınız mı bilmiyorum ama 2K monitör çok fark ediyor mu 1080p yeterli diye düşünmüştüm ama 2K görünce şaşırdım 2K monitör kullandınız mı 1080P ile gerçekten anlaşılır fark var diyor musunuz?

Öncelikle çok teşekkürler öneriniz için, fiyat konusunda evet 7500 dedim fakat bu bütçeyi biraz aşabilirim sonuçta bir kere toplayacağım bir sistem bu. Monitör konusu en kararsın kaldığım noktaydı attığınız monitörü teşhir ürünü olması biraz moralimi bozdu açıkçası. Son attığınız monitör daha mantıklı geldi almak için. O sistem için bazı sorularım var r5 1600 sıkıntı yapar mı 1080 ile ? Bir de yorumda dediğiniz o değişiklikler nasıl olabilir onuda yazarsanız çok sevinirim. İlk kere sistem toplatacağım yardımlarınızı bekliyorum :))
Son attığım monitör tepkime süresi olarak daha iyi, dezavantajlı olduğu 2 durum var bir TN panel olması ikinicisi ise 24 inç olması diğeri 27 inçti. Tabii bunlar büyük sorunlar değil sonradan attığım monitör eğer bütçenize direk sığsaydı direk onu koyucaktım. R5 1600 6 çekirdek 6 izlek çıkarabileceği tek sorun ekran kartının az gelmesi :D Değişiklikten kastım mesela arkadaş daha iyi bir SSD önermiş aynı fiyata veya yakınlarında bir fiyata bulabilirse atmalarını istedim. Sistemde eksik veya noksan olan bir kısım yok.

Monitörü önerdiğiniz için soruyorum hiç kullandınız mı bilmiyorum ama 2K monitör çok fark ediyor mu 1080p yeterli diye düşünmüştüm ama 2K görünce şaşırdım 2K monitör kullandınız mı 1080P ile gerçekten anlaşılır fark var diyor musunuz?
21 inçlik monitörlerde pek fark oluyor diyemem yakından durarak kullanmıyorsanız. Ama 24 inç ve üzerinde ciddi anlamda fark oluyor, çok daha yumuşak ve net görüntü ortaya çıkıyor.

Son attığım monitör tepkime süresi olarak daha iyi, dezavantajlı olduğu 2 durum var bir TN panel olması ikinicisi ise 24 inç olması diğeri 27 inçti. Tabii bunlar büyük sorunlar değil sonradan attığım monitör eğer bütçenize direk sığsaydı direk onu koyucaktım. R5 1600 6 çekirdek 6 izlek çıkarabileceği tek sorun ekran kartının az gelmesi :D Değişiklikten kastım mesela arkadaş daha iyi bir SSD önermiş aynı fiyata veya yakınlarında bir fiyata bulabilirse atmalarını istedim. Sistemde eksik veya noksan olan bir kısım yok.

21 inçlik monitörlerde pek fark oluyor diyemem yakından durarak kullanmıyorsanız. Ama 24 inç ve üzerinde ciddi anlamda fark oluyor, çok daha yumuşak ve net görüntü ortaya çıkıyor.
Sistem konusunda ufak ufak değişiklikler yaparak sonuca ulaşabilirim.
Ancak monitör konusunda çok kararsız kalıyorum TN panel çok fazla önerilmiyor diye biliyorym. İlk attığınız monitör de biraz gözümü korkuttu açıkçası, sıkıntı çıkmasını istemem. Bu fiyatlarda önerebileceğiniz başka monitörler var mıdır acaba?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı