7500 TL sistem önerisi

Bütçe
7000-7500

Zaphyr

Picopat
Daha fazla  
Monitör dahil değil, hazır veya toplama olması fark etmez. İnternetten öğrenirim herhangi bir bilgim yok, almadan önce yaklaşık 1 ay bekleyebilirim. 7500 TL'lik bir sistem ve eğer indirime girerse yükseltebileceğim parçaları söylerseniz çok sevinirim. Bundan önce laptop kullanıcısıydım anakart defo çıktı, masaüstüne geçmeyi düşünüyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

7458 TL

7458 TL
Çok iyi bir sistem olmuş ellerinize sağlık.

İndirime girerse yükseltebileceğim ne gibi alternatifler var tavsiye ettiğiniz? teşekkürler bu arada.

Yaklaşık 3 ay önce kendim için özenle seçip topladığım kasayı yazıyorum. Açmadığı oyun yok. Sadece Red Dead Redemption 2'yi High'de açtım, ultrada çok çok hafif kastı ama o da hissedilecek gibi değil.. Onun harici her oyun Ultrada sorunsuz oynuyor, 100-130fps görüyorum..
PC şu an güncel olarak 7320 TL ama kasayı RGB kasa seçtim. Kasa çok güzel ve şık. İstersen daha sade bir kasa seçerek fiyatı 7000 baremine getirip diğer OEM parçalarda farklı seçeneklere yönelebilirsin tabi...
Ürünlerin hepsi vatanbilgisayar'da mevcut bu arada. Listemeden önce stoklara baktım. İşlemciyi f/p olacağı için i3 10. nesil olarak tuttum, stok fanda mevcut, ekstra fan almana gerek kalmaz... Başta bende çok kararsızdım işlemci için ama inan çok kuvvetli bir işlemci. Almadan önce bir çok kıyaslama ve performans videosu izledim ve hep övülmüş.. Aldığıma da hiç pişman olmadım. Zaten ileride i5, i7 yükseltirsin, anakart destekliyor. Kasa kesinlikle darboğaza girmiyor, bunu özellikle belirteyim. Parçalar tam uyumlu ve PC çok akıcı. Artık öneri bizden, takdir senden tabi:)
Hayırlısı olsun.

Thermaltake Versa J23 650W Mid ATX RGB Kasa = 1.015 TL
ASUS ROG STRIX B460-H Intel B460 DDR4 Anakart = 1.370 TL
Intel Core i3 10100F 10. Nesil 3.6GHz İşlemci = 824 TL
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Black DDR4 2666MHz = 620 TL
EVGA GeForce GTX 1660 Super SC Ultra 6GB 192bit = 2.835
Samsung 500GB 860 EVO SATA 3.0 (Okuma 550MB / Yazma 520MB) SSD = 650

Son düzenleme:

Geri
Yukarı