7500 TL toplama sistem önerisi

Bütçe
7500
Kullanılan kasa ve güç kaynağı çok kalitesiz, azıcık araştırırsanız bu markanın ürünlerinin ne olduğunu görürsünüz. Asla almayın.
Sorunlar hakkında ben yüzeysel bir araştırma yapmıştım en fazla 2 -3 şikayete rastladım onlar da her markalarda oluyor.

2. olarak Zotac ekran kartları Gigabyte'a göre birazcık daha geride kalıyor diye biliyorum.

Diğer arkadaşımızın toplamış olduğu sistem de güzel sistem ancak 10400F işlemcisi 3600X işlemcisinin gerisinde kalıyor.

SSD hakkında bir bilgim yok o yüzden yorum yapmam doğru olmaz. Sorunlu 1 -2 model olduğunu duymuştum adatada. Gözümden kaçmış o detay.

Edit: Şimdi baktım ve Adata su630 ve su650 modellerinde sorun varmış. Seçenekler arasından XPG'nin m2 ssdlerini seçerseniz bir sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum.

Dostlar bana kızmışsınızda ben kötü demedim mesela o kadar para veriyor zaten 100M yerine 100R alabilir gibi RGB vs olsun diye PSU içinde 1tık çıkıp Corsair cwye dönebilir mesela.

@likeeivor normalde o kasa normalde 500 TL üstüne satılıyor, fiyatı ucuzken almak mantıklı. Ayrıca 400TL, bir kasa için ucuz denebilir. Daha fazla kısmayalım.

İşlemci konusunda i5 10400F'in rakibi R5 3600. R3 3100 ikisinden de her şekilde geride kalıyor.
Çoklu çekirdekte R5 3600 üstün fakat tekli çekirdekte i5 10400F üstün.

Z490 anakart alınmadığı sürece evet, RAM 2666MHz de kısıtlanıyor fakat bu demek değil ki R5 3600'ün çok altına düşüyor. Oyunlarda hemen hemen eşit duruma geliyorlar.
Aralarında 400 TL fark olduğu için bana göre i5 10400F daha mantıklı.

Ayrıca, R5 3600'ün stok soğutucusu yetersiz kalıyor, ayrı bir soğutucu almak lazım olabiliyor.

@ardacaglayan
Zotac; yurt dışında bilinen bir firma, Gigabyte'ın da o modeli de çok üst seviye değil.
Kartlar aynı zaten, performansları neredeyse aynı olur. Soğutma konusunda da çok üzmeyeceğini düşünüyorum açıkçası.
İllaki başka kart alınacaksa İncehesap Gaming Gecesi'nde indirime girebiliyor.

Power Boost hakkında; marka hakkında bilgisi olan kimse önermez.

Adata'nın SU650 ve SU630 modellerinin sorunlu olduğu neredeyse herkes tarafından biliniyor.
Ek olarak Adata S40G, RGB açınca sorun yaratabiliyor.
SU630 kullanılmış özellikle, aralarından en düşük olanı. Sorunu kenara bırak, düşük seviye bir model.

Sorunlu sayılabilecek SSD'lere buradan bakabilirsin. Bu listeden Technopat Forum'da da var ama
buradaki daha güncel. Sorunlu olanlardan BX500 ve A400 diğerlerine göre biraz daha masum bu listede.

@likeeivor normalde o kasa normalde 500 TL üstüne satılıyor, fiyatı ucuzken almak mantıklı. Ayrıca 400TL, bir kasa için ucuz denebilir. Daha fazla kısmayalım.

İşlemci konusunda i5 10400F'in rakibi R5 3600. R3 3100 ikisinden de her şekilde geride kalıyor.
Çoklu çekirdekte R5 3600 üstün fakat tekli çekirdekte i5 10400F üstün.

Z490 anakart alınmadığı sürece evet, RAM 2666MHz'de kısıtlanıyor fakat bu demek değil ki R5 3600'ün çok altına düşüyor. Oyunlarda hemen hemen eşit duruma geliyorlar.
Aralarında 400 TL fark olduğu için bana göre i5 10400F daha mantıklı.

Ayrıca, R5 3600'ün stok soğutucusu yetersiz kalıyor, ayrı bir soğutucu almak lazım olabiliyor.

@ardacaglayan
Zotac; yurt dışında bilinen bir firma, Gigabyte'ın da o modeli de çok üst seviye değil.
Kartlar aynı zaten, performansları neredeyse aynı olur. Soğutma konusunda da çok üzmeyeceğini düşünüyorum açıkçası.
İllaki başka kart alınacaksa İncehesap Gaming gecesi'nde indirime girebiliyor.

Power Boost hakkında; marka hakkında bilgisi olan kimse önermez.

Adata'nın SU650 ve SU630 modellerinin sorunlu olduğu neredeyse herkes tarafından biliniyor.
Ek olarak Adata S40G, RGB açınca sorun yaratabiliyor.
SU630 kullanılmış özellikle, aralarından en düşük olanı. Sorunu kenara bırak, düşük seviye bir model.

Sorunlu sayılabilecek SSD'lere buradan bakabilirsin. Bu listeden Technopat Forum'da da var ama.
Buradaki daha güncel. Sorunlu olanlardan BX500 ve A400 diğerlerine göre biraz daha masum bu listede.

Hocam yorumlarınız ve bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim öncelikle bu ekran kartı sizce mantıklı mı yoksa alternatif olarak başka kart önerebilir misiniz ya da şöyle sorayım bu kart sizce bu fiyata en iyi alınabilecek kart mıdır ve siz en baştan bir sistem toplayabilir misiniz rica etsem.

Hocam yorumlarınız ve bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim öncelikle bu ekran kartı sizce mantıklı mı yoksa alternatif olarak başka kart önerebilir misiniz ya da şöyle sorayım bu kart sizce bu fiyata en iyi alınabilecek kart mıdır ve siz en baştan bir sistem toplayabilir misiniz rica etsem.

İlk sistemle hemen hemen aynı olur.

Ayrıca 5700XT ile siyah ekran hataları, WattMan hataları vb. sorunlar yaşanabiliyor. Eski konuya yazmak yerine buraya yazmanız veya konu açmak daha iyi olur.

İlk sistemle hemen hemen aynı olur.

Ayrıca 5700XT ile siyah ekran hataları, WattMan hataları vb. sorunlar yaşanabiliyor. Eski konuya yazmak yerine buraya yazmanız veya konu açmak daha iyi olur.

Peki 5600XT'de sorunlar olur mu yani 2060'a eşdeğer mi performans olarak.

Orada yorumunuzu görünce yazmak istedim pardon.

Sorunlar olabilir, 2060 ile performansları da hemen hemen eşit.

Peki teşekkürler en baştan parçaları atma şansınız var mıdır acaba rica etsem.
Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000MHz DDR4 CL16 AX4U300038G16A-SR30 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (2 tane)

Desteğiniz için teşekkür ederim bir de AMD sistem toplama şansınız olur mu acaba?

Son düzenleme:
Anakart olarak B550M.
İşlemci olarak Ryzen 5 3600.
Ekran kartı olarak RTX 2060.
RAM olarak 2x16 en az 4000MHz.
SSD size kalmış ne kadar istiyorsanız.
Kasa MSI Mag Forge hayatımda gördüğüm en iyi kasadır onu alın bence.
PSU olarak Cooler Master MWE 650W öneririm.
Zamanım olmadığı için linkleri bırakamadım.
Ve Intel bir sistem toplamak istiyorsanız size şöyle anlatayayım i5 10400F için B460M alırsınız fakat en fazla 2993MHz RAM takabilirsiniz. Bu oyunlarda performansı oldukça etkileyen bir unsurdur. Ve artık en az 3200MHz RAM öneriliyor. Bence Intel'e hiç bulaşmayın derim.

Anakart olarak B550M.
İşlemci olarak Ryzen 5 3600.
Ekran kartı olarak RTX 2060.
RAM olarak 2x16 en az 4000MHz.
SSD size kalmış ne kadar istiyorsanız.
Kasa MSI Mag Forge hayatımda gördüğüm en iyi kasadır onu alın bence.
PSU olarak Cooler Master MWE 650W öneririm.
Zamanım olmadığı için linkleri bırakamadım.
Ve Intel bir sistem toplamak istiyorsanız size şöyle anlatayayım i5 10400F için B460M alırsınız fakat en fazla 2993MHz RAM takabilirsiniz. Bu oyunlarda performansı oldukça etkileyen bir unsurdur. Ve artık en az 3200MHz RAM öneriliyor. Bence Intel'e hiç bulaşmayın derim.

Hocam 9200 küsur yapıyor bütçemi çok aşıyor maksimum 8000 bin TL olur, en son oda.

Yeni konular

Geri
Yukarı