750TL'ye anakart, işlemci, ram, ekran kartı önerisi

Kardeşim. Bunları alırsan eğer birde ekrankartı alman gerekecek. Ama apulu bir sistem alırsan (Benim önerdiğim ya da arkadaşların önereceği.) ekrankartı almana gerek kalmaz. En azından şimdilik.

5800K APU bir işlemcidir. Aslında işlemcilerin içinde mikro bir işlemci daha vardır. APU işlemcilerde mikro işlemcinin yanında bir de grafik yongası bulunur. Bu grafik yongası senin ekran kartın olur(Başka ekran kartı takılıp Crossfire yapılabilir). 5800K işlemcide de bu şekilde yonga bulunur ve seni ekran kartına bütçe ayırmaktan kurtarır. 5800K modelinde ise HD7660D bir grafik yongası bulunur. Bu model çoğu yeni nesil oyunu oynatır, senin ihtiyacına yöneliktir.
Fx 6300 ise normal bir işlemcidir. Yanında ekran kartı olmadığı sürece sana oyunlarda fayda sağlaması o kadar da mümkün değildir. Ama senin ekran kartına para ayıramayacağın için seni 5800K almaya davet ediyorum.
Bu mesajımı da olduğu gibi Vatan Bilgisayar elemanına gönder.

Kardeşim. Bunları alırsan eğer birde ekrankartı alman gerekecek. Ama apulu bir sistem alırsan (Benim önerdiğim ya da arkadaşların önereceği.) ekrankartı almana gerek kalmaz. En azından şimdilik.

O zaman öncelikle İntel İ3 4130 veya i3 4150'den vazgeç diyorsunuz.
Sonra önerdiğiniz sistemi ekran kartına ihtiyaç duymadan al diyorsunuz.
Şuan için dedikleriniz çok mantıklı geldi.

5800K APU bir işlemcidir. Aslında işlemcilerin içinde mikro bir işlemci daha vardır. APU işlemcilerde mikro işlemcinin yanında bir de grafik yongası bulunur. Bu grafik yongası senin ekran kartın olur(Başka ekran kartı takılıp Crossfire yapılabilir). 5800K işlemcide de bu şekilde yonga bulunur ve seni ekran kartına bütçe ayırmaktan kurtarır. 5800K modelinde ise HD7660D bir grafik yongası bulunur. Bu model çoğu yeni nesil oyunu oynatır, senin ihtiyacına yöneliktir.
Fx 6300 ise normal bir işlemcidir. Yanında ekran kartı olmadığı sürece sana oyunlarda fayda sağlaması o kadar da mümkün değildir. Ama senin ekran kartına para ayıramayacağın için seni 5800K almaya davet ediyorum.
Bu mesajımı da olduğu gibi Vatan Bilgisayar elemanına gönder.

Vatan bilgisayar'daki satış danışmanları forum sitelerine ve kullanıcılarına güvenmeyin gibi bazı cümleler sarf ettiler. Lakin bana ekran kartı olarak Asus GT640 ekran kartını çok iyi al kullan diye verdiler. Aldım kullandım Fifa 2014'te oyun kasar mı? O yüzden oradaki arkadaşlara pek güvenim kalmadı işin gerçeği bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle. Dur sana bir kaç video atayım. Alıcağın sistemin performansını gör.
Battlefield 4
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Metro LL
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
FarCry 3
Tomb Raider
Gördüğün gibi gayet başarılı. Düşük bütçeliler için gayet başarılı bir sistem.

Önerdiği kartı alırsan pişman olacaksın. Nvdia ekran kartları hakkında biraz bilgi vereyim.
Çoğu şey gibi ekran kartları da seri olarak iletilir. Arkadaşımız Nvdia 6xx serisinden önermiş. Yani 1 nesil eski bir kartı. Nvdia 6xx serisinde masaüstü bilgisayarlarda 61x
62x
63x
64x
...
67x
68x
69x
Şeklinde piyasaya sürülür. Soldan ikinci rakam sürekli artıyor gördüğün gibi. İşte o numara ne kadar büyükse kart o kadar iyidir. 6xx serisi için 6 ve üzeri almanı öneriyorum. Gördüğün gibi Vatan çalışanı sana 640 modelini önermiş. O modelin soldan ikinci rakamı 4, bu da 6'dan küçük olduğu için kötü bir karttır. Senin işini görmez. Vatan çalışanının köşe başı sitelerinde kulaktan dolma bilgilerle insanlara yardım eden insanlardan farkı yok. Arkadaşa bu başlıkta yazdıklarımı ilet, sorusu varsa siteye üye olup sorsun. Üye olmayı da biliyordur herhalde.

Önerdiği kartı alırsan pişman olacaksın. Nvdia ekran kartları hakkında biraz bilgi vereyim.
Çoğu şey gibi ekran kartları da seri olarak iletilir. Arkadaşımız Nvdia 6xx serisinden önermiş. Yani 1 nesil eski bir kartı. Nvdia 6xx serisinde masaüstü bilgisayarlarda 61x
62x
63x
64x
...
67x
68x
69x
Şeklinde piyasaya sürülür. Soldan ikinci rakam sürekli artıyor gördüğün gibi. İşte o numara ne kadar büyükse kart o kadar iyidir. 6xx serisi için 6 ve üzeri almanı öneriyorum. Gördüğün gibi Vatan çalışanı sana 640 modelini önermiş. O modelin soldan ikinci rakamı 4, bu da 6'dan küçük olduğu için kötü bir karttır. Senin işini görmez. Vatan çalışanının köşe başı sitelerinde kulaktan dolma bilgilerle insanlara yardım eden insanlardan farkı yok. Arkadaşa bu başlıkta yazdıklarımı ilet, sorusu varsa siteye üye olup sorsun. Üye olmayı da biliyordur herhalde.
Katılıyorum. İlla ekrankartı alınıcaksa en az ama en az Gtx 650 Tİ alınmalı.

62x
63x
64x
...
67x
68x
69x

Bugün gittim ve kartı iade ettim. Durumu izah ettim biraz zor oldu ama sonunda kartı iade ettim ödediğim 244 lirayı hediye çeki olarak verdiler. Bende nakit 500 lira param ve elimde ki hediye çeki ile ana kart, işlemci, ram, ekran kartı alayım dedim oyun oynamak için. Biraz daha sabredersem hafta içi bir 250 lira daha ekleme yapabilirim bu saydığım bütçeye.

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim.
Şimdi bu önerdiğiniz sistem aklıma yattı ve hafta içi herhangi bir gelişme olursa bütçe de değişiklik olursa tekrardan yazarım akıl alırım sizlerden, olmazsa haftaya ilk indirim günü sabah erkenden gider sistemi alırım.
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Selam arkadaşlar. Dün vatan bilgisayardan asus marka hd 7850 1gb gddr5 256bit ekran kartı aldım. Şuan için sadece Fifa 2014 oyununu deneme fırsatım oldu. 1440x900 çözünürlükte full ayarlarda herhangi bir kasma ve donma olmadan oynadım. Anakart ve işlemci içinde bu hafta sonuna kadar araştırmalarıma ve tavsiyelerinizi dikkate almaya devam edeceğim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı