7600K GTX1060 sistemde mavi ekran hatası

Keyy56

Centipat
Daha fazla  
Uzun zamandır mavı ekran ve bir anda PC kılıtlenme hatası alıyordum. Sonrasında Memtest yaptım ve hata gosterdı RAM'lerde. Bir abı vardı dedım ona RAM testı yaptım hata verdı, yenı RAM alsak duzelır mı diye sordum. O da dedıkı belki RAM slotunda hata olabılır ya da baska bir şey hata verıyordur. Sorunu RAM'de gosterıyordur emın olalım oyle yapalım dedı. Sımdı sorun sızce nerede olabılır? RAM degıstırsem mı yoksa PC'yı tumden yollayim mi bakılsın diye? Bir de CPU Chrome acılırken 60'a falan yukselıyor, sonra duzelıyor. Aynı sekılde oyunlarda mesela Valorant'ta bu normal mi? Mavı ekran hatası CPU fazla kullanmasından olabılır mı yoksa PC'ye yuklendıgın ıcın mı RAM hatasını gosterıyor?
Sımdıden teşekkürler.

PC kılıtlenme hatası alıyordum. Sonrasında Memtest yaptım ve hata gosterdı RAM'lerde. Bir abı vardı dedım ona RAM testı yaptım hata verdı, yenı RAM alsak duzelır mı diye sordum. O da dedıkı belki RAM slotunda hata olabılır ya da baska bir şey hata verıyordur.

Cidden böyle mi söyledi?
Bu şahız kimse, bilgisayardan uzaktan ve yakından hiçbir alakası olduğunu düşünmüyorum.
RAM'leri test sonuçlarını atabilir misiniz?
@Recep Baltaş Meğerse ülkede ne çok bilgisayar bilen varmış değil mi? 🤣

Yeni konular

Geri
Yukarı