7600X - 6800XT Hackintosh destekler mi?

Yusuf SEYMEN

Hectopat
İşlemci: AMD Ryzen 5 7600X.
Ekran kartı: PowerColor Red Devil RX 6800 XT.
RAM: Corsair Vengeance 6200 MHz CL 30.
Anakart: MSI B650 Tomahawk.
SSD: Samsung 980 1TB NVMe (sapsı)

Merhaba. Bilgisayarıma Hackintosh kurulumu yapmak istiyorum. Donanımlarım uyumlu mudur? Uyumluysa kurabileceğim versiyonlar hakkında yardımcı olabilir misin? Teşekkürler. @e.n.e.s @raknhocam

IGPU'dan MacOS'de yararlanabilmesi için Kext'e baktım. Yoksa ben de biliyorum iGPU uyumsuz olsa bile kurabileceğini.

Metal destekli bir dGPU varken, metal desteksiz iGPU ile kurulum mu yapilsin. dGPU tanitildiysa IGPU'ya ne gerek var?

Hazir burada konusu acilmisken sorayım. MSI 6800 xt ile bir süre siyah ekran problemi yaşadım. Enteresan şekilde çözüldü. Fakat performans olarak After Effects de inanılmaz düşük. Geekbench scorlarını daha önce kullandığım Big Sur ile karşılastırıyorum. Big Sur dan çok daha iyi lakin After Effects de yerlerde. AE Metal drive kullanıyor.

(Sistem z790 i913900K MSI Radeon 6800xt ventura 13.4 OC 0.9.2 tum kextler güncel )

Şimdi sorum:

Hackintool da GFX0 da Metal Device Name AMD Radeon HD GFX10 Family Unknown Prortotyple olarak gözüküyor. Normalde bu cihaz native olarak destekleniyor olmalı. Ne önerirsiniz. Nedense AE perfortmans düşüklüğünü bir şekilde bununla ilgili olduğunu düşünüyorum. Diğer sistemimde Big Sur 5700xt var hiç bir performans sorunu yok. Ekran goruntusunu ekledigim kisim Metal Device Name kisminda AMD Radeon RX 5700 XT yazdigini goruyorum.

Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2023-06-02 at 20.44.44.png
    Screenshot 2023-06-02 at 20.44.44.png
    29 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı