Casper Excalibur G770 | Hackintosh uyumu

review07

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi günler dilerim.

Uzun zamandır Hackintosh konusunu denemek istiyordum ancak bu malum marka dahili kart ve harici kart kullandığı için bir türlü sıcak bakmıyordum. Geçen bir arkadaşın efisiyle kurulum yaptım ve sandigimdan çok daha hızlı çalıştığını fark ettim.

Tek sorun laptop ekranımi değiştirmek zorunda kaldığım için ve Casper yetkili servisi bana kötü bir ekran taktığı için uzun bir süredir harici monitörümu kullandım. Çok mızmız biri değilim sürekli şartları zorlar işe yarar olan yolu yaparım.

Ben müzik üretmeyi seven bir arkadaşınızim. Dolayısıyla MacOS'un tadını alınca bırakamadım.

Özelliklerim:

Intel UHD 630 Graphic
NVIDIA 1650 (çalışmaz biliyorum)
Intel i7. 10.nesil

Size birkaç soru hazırladım tane tane anlatın teşekkürler.

1) EFI dosyasını Windows'ta nasıl hazırlarım?
2) EFI hata verince baştan bir daha sistem mi kurmamız gerekiyor?
3) Reset NVRAM nasıl yapılır?
4) bilgisayarımın özelliklerini kext cinsinden nasıl bulurum?
5) En önemlisi cihazımın ekran görüntüsünü HDMI ile harici monitöre aktarmam imkansız mı?

Teşekkürler şimdiden Yusuf kardeşim en çok da senin cevabını bekliyorum saygılar.
Not: Casper pişmanlıktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz Hackintosh uyumlu. Sorularınıza cevap verecek olursak;

1-) Eğer Hackintosh işinde yeniyseniz EFI klasörünü oluşturmakla uğraşmamanızı öneririm. EFI
işini moderatör arkadaşlara bırakın.

Diğer soruların cevabını @566156 hocam daha detaylı verecektir.

2) EFI hata verince baştan bir daha sistem mi kurmamız gerekiyor?
Hayır farklı bir EFI ile tekrar deniyorsunuz.
3) Reset NVRAM nasıl yapılır?
Config içerisinde AllowNvramReset True ise OpenCore boot menu'de bu seçenek olur. O şekilde yapabiliyorsunuz zor değil.
4) Bilgisayarımın özelliklerini kext cinsinden nasıl bulurum?
Kext sürücü demek. Yanlış anlamışsınız. Kext'ler EFI içerisine atılıyor, bazen donanımlar tanınmazsa kurulum sonrası halledilebiliyor. Takmayın kafanıza biz yardımcı oluruz hocam.
5) En önemlisi cihazımın ekran görüntüsünü HDMI ile harici monitöre aktarmam imkansız mı?
Bence değil, yapılabilir diye düşünüyorum.

Not: bir konu da birden fazla soru sormak uyarı sebebi diye biliyorum.

Son düzenleme:
Config içerisinde AllowNvramReset True ise OpenCore boot menu'de bu seçenek olur. O şekilde yapabiliyorsunuz zor değil.
Hayır maalesef. ResetNVRAMEntry.efi driverı eklenmeli config içine.
Evet imkansız. Tek seçeneğin USB-A to HDMI ya da varsa cihazında USB-C to HDMI DisplayLink adaptörü almak. Bunların da fiyatları biraz yüksek.

İşte sistemim burada Sevgili Yusuf hocamın videolarıyla oluşturduğum sistem bilgilerim bu zip içerisinde yer alıyor. Bir EFI yapılması mümkünse bugün kurulumu tamamlarım.

Sistem Bilgilerimin yer aldığı dosyalar ektedir.
Reports

Geri
Yukarı