Çözüldü 7600X PC BIOS sonrası açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

boradaisy

Attopat
Daha fazla  
Merhaba.
7600X işlemci.
7900XT ekran kartı.
32 GB 6000 Hz RAM var.
B650M Gigabyte anakart.
BIOS'tan XMP lerinkurcaladim sonra PC acilmamaya başladı.
BIOS pilini çıkarttım bekledim taktım güç dumesine bastım gücü boşalttım vs. her şeyi denedim RAM'lerin yerlerini değiştirdim tek tek çıkarttım, tek tek taktım denedim gene olmadı. Bir arkada bir anakart in üstünde reset tuşlarına bastım gene düzelmedi, kısacası her şeyi denedim. Bu olaylar sırasında 1 kere PC açıldı, Windows'u gördüm BIOS'a bakmak için kapatıp açtım bir daha görüntü gelmedi. BIOS dagil hiçbir yere erişim sağlayamıyorum, siyah ekran var şu an. PC'yi açınca çalışıyor, herhangi bir kapanma vs. yok. Farklı ekran kartı taktım gene aynı ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Vallaha en sonunda hallettim RAM'leri tek tek butun slotlara denedim 8. denememde açıldı PC.

İlginç. Bunun XMP ile alakalı olduğuna emin misiniz çünkü BIOS pili çıkarma işlemiyle BIOS fabrika ayarlarına döner ve bu durumda XMP de kapanır. Anakartta bir sorun olabilir.

Evet sadece XMP ayari yapmıstım BIOS'u sifirladim PC aktif hale geldi.

Dosya Ekleri

• IMG_20230522_172742.jpg
    IMG_20230522_172742.jpg
    104,3 KB · Görüntüleme: 7
Anakartını servise gönderebilirsin. Ücretsiz çözüp gönderirler eğer bir hatan yoksa.

Normal sartlarda anakart da bir sıkıntı olsa PC kendını kapatır degıl mı yanı? Herhangı bir parcada bir sıkıntı olsa ya hiç acılmaz ya da PC acıldıktan sonra kendını kapatması gerekıyor diye bılıyorum.

Normal sartlarda anakart da bir sıkıntı olsa PC kendını kapatır degıl mı yanı? Herhangı bir parcada bir sıkıntı olsa ya hiç acılmaz ya da PC acıldıktan sonra kendını kapatması gerekıyor diye bılıyorum.

Donanımsal bir arıza olmadığı sürece dediğin şey olmaz. Her donanım arızasında da bu olmaz, çoğunlukla ani akımlarda bu dediğin oluyor. Ben BIOS'un bozulduğunu düşünüyorum.

Donanımsal bir arıza olmadığı sürece dediğin şey olmaz. Her donanım arızasında da bu olmaz, çoğunlukla ani akımlarda bu dediğin oluyor. Ben BIOS'un bozulduğunu düşünüyorum.

Bende bunu dusunuyorum PC'yı yenı topladim BIOS'tan sonra boyle oldu 1 kere açıldı birkaç denemeden sonra bır daha acılmadı BIOS'u nasıl onarabılırim?

Bende bunu dusunuyorum PC'yı yenı topladim BIOS'tan sonra boyle oldu 1 kere açıldı birkaç denemeden sonra bır daha acılmadı BIOS'u nasıl onarabılırim?

Senin yapman çok zor onun aletleri var ve komplike bir iş. Ek olarak her türlü garantisini de bozarsın. Servise gönder.

Geri
Yukarı