BIOS güncelleme sonrası PC açılmıyor

2001

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba keşke yapmasaydım dediğim bir işlemi daha yapıp başıma iş aldım MSI B450 M.2 Pro Max anakartım var BIOS güncelledim sıkıntısız bitti sonra PC açıldı yeni işlemci var işte F1 devam menüsü geldi BIOS'a girdim sürüm V0 görünüyor sonra Save exit dedim PC res attı görüntü gelmedi klawye mouse çalışmadı kapattım tekrar açtım açıldı ancak PC res attığımda bazen gene açılmıyor BIOS sürüm V0 görünüyor hala ne yapmam gerekli yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

A1C0E80E-11C1-425D-A75F-6B2A231BF8DE.jpeg

Bende de b450m a pro max var dün gece sıfır topladım kendim ilk kez :) windows falan kurdum
sonra biosa baktım 2019 tarihliydi 20/04/2020 tarihli olanı indirdim yükledim
senin bios eski tarihli bence bir sıkıntı varsa onla alakalı düzgün yüklenmemiş olabilir mi?

Bende de B450M'a Pro Max var dün gece sıfır topladım kendim ilk kez :) Windows falan kurdum
Sonra BIOS'a baktım 2019 tarihliydi 20/04/2020 tarihli olanı indirdim yükledim
Senin BIOS eski tarihli bence bir sıkıntı varsa onla alakalı düzgün yüklenmemiş olabilir mi?

Siteden son sürümü indirdim sürüm ismi olarak son sürüm doğru görünüyor güncelleme yaparken bir hata ile karşılaşmadım sebebini ben de bilmiyorum. BIOS'ta mouse takıla takıla hareket ediyordu bu yüzden güncellemek istemiştim ama olan oldu eski BIOS'u yükleyebilir miyim acaba aynı yöntemle yoksa farklı mı yükleniyor.

Peki BIOS güncellenirken bilgisayarında herhangi bir müdahale ya da oyun oyun oynadın mı?
Eğer kapattıysan bilgisayarını büyük ihtimal ondandır.

BIOS'u tekrar yüklemeyi dener misin? Son sürüm olduğundan emin ol
Anakartın resimdeki kartsa BIOS sürümü adı ve tarihi mevcut.

Hangi yöntemle geri yükleyeceğim?

Yanlışlıkla Max olmayan modelin BIOS'unu atmış olmayasın? En güncel BIOS A60 sürümü.

C19FFA50-4A0E-4F78-A108-EDC303F3C875.jpeg

Bu sürümü yükledim açıkçası oyunlarda ve bilgisayarda performans arttı gibi geldi bana ancak restartta açılmıyor var işte.

Peki BIOS güncellenirken bilgisayarında herhangi bir müdahale ya da oyun oyun oynadın mı?
Eğer kapattıysan bilgisayarını büyük ihtimal ondandır.

Hayır öyle bir şansım yoktu M-Flash ile BIOS üzerinden güncelledim. Güncelleme sırasında sorun çıkmadı elektrik kesintisi vb. gibi.
Ben agesa 1.0.0.5 sürümünü yüklemişim performans artışı bu yüzden galiba ama arada açılmama problemini nasıl çözerim bilmiyorum. Konu başlığı buna göre değiştirilebilirse daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:
Dün nöbetteydim sabah geldim PC açtım Aida 64 programından baktım BIOS sürüm A0 agesa sürüm 1.0.03 görünüyor dedim bu işte bir gariplik var eski sürüm yüklenmiş enteresan girdim hemen anakartın siteye tekrar indirdim BIOS'u ve başladım BIOS Update'e sonuç başarılı. Neden yanlış kurulum yaptı ilkinde anlamadım aynı yerden indirdim aynı versiyon enteresan neyse sorun halloldu.👍

D9322E1E-20A4-4A25-8389-EC3A808A96A5.jpeg

79AA5F70-FB1F-4946-A664-43DEBAFEAA2B.jpeg

FF99D911-0E6E-494A-9634-A097F502B734.jpeg

D9322E1E-20A4-4A25-8389-EC3A808A96A5.jpeg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı