7600X sisteme High Power Element BR 650W 80+ Bronze PSU alınır mı?

Kasa ve PSU için toplam bütçenizi öğrenmem lazım. Çorbaya dönmüş iyice. CX650F alınır, ortalama bir model ama bütçe bilgisi lazım.

Kasa + PSU 4.5k verebilirim hocam. Ekran kartı hariç 20, 21k bütçem var. Diğer ürünleri şöyle seçtim.
Ryzen 5 7600X.
DeepCool AK620 soğutucu.
Kioxia 1TB Exceria G2 SSD (bilmiyorum daha iyi bir şey de alınabilir, çok anlamıyorum).
Gigabyte B650M DS3H DDR5 anakart.
Kasa ve PSU seçemedim. Bilmiyorum bütçeyi zorlayıp kasa PSU kaliteli yapsam mı yoksa 6700XT veya 6800 mü alsam onu düşünüyorum. 1080p 360 Hz. Monitör alıp kullanacağım. 3060 Ti 9.5k vardı da hocam onu alma dedi.

@Barisdkmn

Kasa + PSU 4.5k verebilirim hocam. Ekran kartı hariç 20, 21k bütçem var. Diğer ürünleri şöyle seçtim.
Ryzen 5 7600X.
DeepCool AK620 soğutucu.
Kioxia 1TB Exceria G2 SSD (bilmiyorum daha iyi bir şey de alınabilir, çok anlamıyorum).
Kasa ve PSU seçemedim. Bilmiyorum bütçeyi zorlayıp kasa PSU kaliteli yapsam mı yoksa 6700XT veya 6800 mü alsam onu düşünüyorum. 1080p 360 Hz. Monitör alıp kullanacağım. 3060 Ti 9.5k vardı da hocam onu alma dedi.

@Barisdkmn

Ekran kartı, işlemci vb. toplam bütçeniz kaç TL?

Bütçeniz epey geniş kasa ve PSU konusunda ama tamamını zorlamaya gerek yok. 3850 TL.

Önerilen NZXT'den daha kaliteli, Hydro G'nin ise bir tık altı şu var:

Bütçeyi ne kadar zorlamak isteyip istemediğinize bağlı. Sharkoon + P360A alıp geçerdim açıkçası.

Ryzen 5 7600X.
DeepCool AK620 soğutucu.

@Barisdkmn

Konuyu biraz hortlatıyorum ama tek tek toplamak yerine 30k ya direkt hazır sistem alabilirisniz.

Konuyu biraz hortlatıyorum ama tek tek toplamak yerine 30k ya direkt hazır sistem alabilirisniz.
Bu şekilde parçalar daha kaliteli değil mi hocam?

Ekran kartı, işlemci vb. toplam bütçeniz kaç TL?
32K civarı hocam.

Bütçeniz epey geniş kasa ve PSU konusunda ama tamamını zorlamaya gerek yok. 3850 TL.

Önerilen NZXT'den daha kaliteli, Hydro G'nin ise bir tık altı şu var:

Bütçeyi ne kadar zorlamak isteyip istemediğinize bağlı. Sharkoon + P360A alıp geçerdim açıkçası.
Hocam bu kasanın D700 Flux ve Lian Li kasadan farkı nedir, hangisi daha kaliteli?

Son düzenleme:

Hocam sağ olun öneri için, ben parça kaliteli alıp ekran kartı kıstım o yüzden başka sistem yaptım.
Vatan'da şuan indirim var, 650w PSU ve kaliteli RAM var mı, alacağım bu gece. DDR5 6000 Mhz Cl 32,36.
Bu arada anakart olarak bunu alıyorum, wifi yok ama üzmez sanırım, soğutması vs. GIGABYTE B650M DS3H AMD B650 Soket AM5 DDR5 6400MHz (OC) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
@messinicocugu
@P R O F O U N D @Barisdkmn

Hocam sağ olun öneri için, ben parça kaliteli alıp ekran kartı kıstım o yüzden başka sistem yaptım.
Vatan'da şu an indirim var, 650W PSU ve kaliteli RAM var mı, alacağım bu gece. DDR5 6000 MHz CL 32,36.
Bu arada anakart olarak bunu alıyorum, Wi-Fi yok ama üzmez sanırım, soğutması vs. GIGABYTE B650M DS3H AMD B650 Soket AM5 DDR5 6400MHz (OC) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
@messinicocugu

Sorun yaratmaz hocam fiyatına göre oldukça iyi bir anakart.

Vatan'da şuan indirim var, 650w PSU ve kaliteli RAM var mı, alacağım bu gece. DDR5 6000 Mhz Cl 32,36.
Bu arada anakart olarak bunu alıyorum, wifi yok ama üzmez sanırım, soğutması vs. GIGABYTE B650M DS3H AMD B650 Soket AM5 DDR5 6400MHz (OC) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
@messinicocugu
Fiyat/performans bir anakart hocam. Gayet iyi fiyata satılıyor şu an.

Geri
Yukarı