7600X testte 95 derece

Testlerde undervolt yapıyorlar çünkü. Özellikle oyun oynayalar 85W'a kadar düşürüyorlar. Hatta R5'i 80W'a kadar düşürüldüğünü gördüm. Testlere aldanmayın. Eco Mod'da thermal limit vermezseniz yükte tekrar son limite çıkar. Eco Mod'un amacı daha düşük yüklerde enerji tasarrufu sağlamak.

Peki driver kurunca Windows'un çökmesi olayıyla ilgili bir bilginiz var mı?

Peki driver kurunca Windows'un çökmesi olayıyla ilgili bir bilginiz var mı?

Bios üzerinde Asus kartlarda NP ayarı diğer anakartlarda hangi seçenekte bilmiyorum. Integrated Graphic Card ayarında birincil kart yapılmalı. Olmazsa Force özelliği açılmalı. Yoksa Windows her zaman PCIe slotundaki kartını birincil kart varsayıyor.

Bios üzerinde Asus kartlarda NP ayarı diğer anakartlarda hangi seçenekte bilmiyorum. Integrated Graphic Card ayarında birincil kart yapılmalı. Olmazsa Force özelliği açılmalı. Yoksa Windows her zaman PCIe slotundaki kartını birincil kart varsayıyor.

PC'de ekran kartı takılı değil. Zaten dediğiniz ayar yapılı.

AMD 7600X Adrenalin Sürücüsü

Buradan indiriyorsun değil mi? kurulum yaparken advanced seçeneği altında fabrika ayarlarına sıfırla modu var. Onu deneyerek bir kurabilir misin? Birde anakartın chipset driverı kurulu olması gerekebilir.

Şu konuyu okursanız daha iyi olur aslında:

7000 Series Undervolt

Bu linkten takip edebilirsin. Anakartına göre PPT ayarları (W) ile (mW) arasında değişebilir zaten bunu ayarın yanında belirtir. Örneğin PPT 95 Watt'a çekeceksek W değeri istiyorsa direkt 95 mW istiyorsa 95000 yazmamız gerekiyor. Birimleri çeviriyoruz sadece.
Hocam benimde böyle bir problemim var konu açtım yardımcı olabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı