Çözüldü R5 7600X oyunda 95 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

volvoseverim

Centipat
İşlemcim overclocklanmıştır ve 5450MHz de çalışmaktadır. Bilgisayarımı açtıktan sonra 70 derecelerde çalışmaya başlıyor ve ardından 50'ye iniyor. Oyun oynarken 95'lere kadar çıkıyor ve oyunu kapadıktan sonra 70'lerde takılıyor. Bu işlemci halihazırda böyle çok sıcak olan bir işlemci mi yoksa benim sistemimde mi bir sorun var? Varsa nasıl çözebilirim? Bilgisayarı da kendim toplamadığımı belirteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İşlemcim overclocklanmıştır ve 5450MHz de çalışmaktadır. Bilgisayarımı açtıktan sonra 70 derecelerde çalışmaya başlıyor ve ardından 50'ye iniyor. Oyun oynarken 95'lere kadar çıkıyor ve oyunu kapadıktan sonra 70'lerde takılıyor. Bu işlemci halihazırda böyle çok sıcak olan bir işlemci mi yoksa benim sistemimde mi bir sorun var? Varsa nasıl çözebilirim? Bilgisayarı da kendim toplamadığımı belirteyim.

Overlock'ı kapat.
Kasanın fotoğrafını atar mısın?

Hocam biraz geç oldu kusura bakmayın işim vardı fotoğrafı şöyle bırakıyorum.

O işlemcinin Boost hızı 5.450 MHz, overclock yapan filan yok. Fabrika çıkışı öyle. PBO kapatıp işlemciyi R5 5600 gibi kullanmanın bir anlamı da yok. Kuzenimde de aynı işlemci var, Arctic Freezer 34 esport Duo ile kullanıyor bu kadar ısınmıyor. Kasa havalandırmanda veya soğutucunda sorun olabilir.

Adamın işlemci R5 5600 oldu hocam, naptınız. Eco mod açması lazımdı. @kino

Hocam undervolt yapmak mantıklı olur mu?

Dosya Ekleri

• 95F61D00-A8D0-4CF7-900A-9DBFB2CA9ED5.jpeg
    95F61D00-A8D0-4CF7-900A-9DBFB2CA9ED5.jpeg
    151,4 KB · Görüntüleme: 25

Geri
Yukarı