7700HQ oyunlarda 85-90 derece oluyor

baranngungor

Decapat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
GTX 1050Ti
İşlemci
i7 7700HQ
Lenovo Legion Y520 sahibiyim, oyunlarda anlık olarak 85-90 derece sıcaklara ulaşıldığında droplar giriyor. Bundan bir 2 3 ay öncesinde bir arkadaşımın yardımıyla arkadaşımda olan bir termal macun ile macunu yeniledik aradaki sürede droplar kaybolmuştu. Sıcaklık değerleri o kadar yükselmiyordu. Fakat şimdi yeniden başladı. Kaliteli bir termal macun kullanmak gerekiyor sanırım. Önerebileceğiniz termal macun hangisidir?

Lenovo Legion Y520 sahibiyim, oyunlarda anlık olarak 85-90 derece sıcaklara ulaşıldığında droplar giriyor. Bundan bir 2 3 ay öncesinde bir arkadaşımın yardımıyla arkadaşımda olan bir termal macun ile macunu yeniledik aradaki sürede droplar kaybolmuştu. Sıcaklık değerleri o kadar yükselmiyordu. Fakat şimdi yeniden başladı. Kaliteli bir termal macun kullanmak gerekiyor sanırım. Önerebileceğiniz termal macun hangisidir?

Hocam bir laptop için normal değerler değil mi? 🧐
Hocam bir laptop için normal değerler değil mi? 🧐

Ve tam olarak hangi oyunlarda.

90 derecede drop girmemesi lazım. Laptop dediğin zaten 80-90 arası çalışır(tabi 60'ı geçmesin diyenler de vardır illaki ama laptopun doğası gereği bu ısılara dayanıklı üretilir). Sadece işlemci ile alakalı değildir drop sorunu. İşlemci, ekran kartı, VRM komple termal macun (en az 6 watt kalitesinde) ve termal ped (mümkünse en kalitelisinden) yenilemesi yapıp denemelisin. Kendi laptopum sıcaklıktan dolayı drop yiyordu ve en az 50 defa macun yeniledim. En sonunda böyle çözmüştüm, tecrübeye sabittir.
İşlemci, ve ekran kartı 97 derecede Tmax değerine ulaşır ve güç keser. VRM ise biraz daha yüksek sıcaklıklarda girer (100-105 derece arası).

AfterBurner ile tekrar inceledim oyundayken 85 90 arası seyrediyor fakat anlık olarak 95 100 derece arası bir değere ulaşıyor ve drop giriyor. Ekran kartı sıcaklığı da 75 80 derece arası oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı