AMD vs NVIDIA

CUDA gerektiren iş için Nvidia; oyun için bütçeye bağlı AMD. Eğer bütçem uçuksa ve RT'yi umursuyorsam Nvidia. Fiyat/performans olarak AMD kat kat daha iyi şuan. 3090'ın rakibi olan kart, 3090'ın uzun süre yarı fiyatının altında oldu. Şimdi bile 3090'lar 27-28k iken, 6900XT 18-19.

Yazılım konusunda AMD'nin rakip yazılımları da gayet yeterli şuan. DLSS alternatifi FSR 2.0 ve FSR 2.0 gerçekten alternatif diyeceğin kadar iyi durumda şuan. Şahsen bütçe durumunda eğer kalkıp en üst düzey sistemi hedefliyorsam ve param varsa 3090 veya 3090Ti alırım fakat ortalama bir bütçede CUDA çekirdeklerine ihtiyacın yoksa Nvidia almak israf gibi biraz.

NVIDIA'dan AMD'ye geçiş yaptım kısa süre önce insanların bu denli AMD'yi kötülemesini hiç anlamadım gayet iyi hiçbir problem yok, hatta yazılım olarak Radeon programını NVIDIA'nın programından çok daha iyi buldum. Ray Tracing ve DLSS olayına gelecek olursak ben ikisini de deneyimlemiş biri olarak ne DLSS ne FSR açıyorum ne de Ray Tracing saf güç native görüntü kadar iyisi yok 6900XT harika bir kart fiyatına göre ve düşük güç tüketiyor rakibine nazaran arkadaşın boş boş fanboyluk yapıyor.

hepinize yorumları için teşekkür ederim. RX 6900 aldığımda 14kya yakındı aşırı ucuzdu yani performansına göre hiç düşünmeden aldım o yüzden. Ray Tracing takıntım yok olmasa da olur ki varmış bi Nvidia olmasa da. FSR 2.0 ile de Dlss ile nerdeyse denk olduğunu duydum. O yüzden asla üzülmüyorum. Çünkü gerçekten fiyatına göre üst düzey bir ekran kartı olduğunu düşünüyorum.

hepinize yorumları için teşekkür ederim. RX 6900 aldığımda 14kya yakındı aşırı ucuzdu yani performansına göre hiç düşünmeden aldım o yüzden. Ray Tracing takıntım yok olmasa da olur ki varmış bi Nvidia olmasa da. FSR 2.0 ile de Dlss ile nerdeyse denk olduğunu duydum. O yüzden asla üzülmüyorum. Çünkü gerçekten fiyatına göre üst düzey bir ekran kartı olduğunu düşünüyorum.
ve eklemeyi unutmuşum sadece oyun oynayacağım.

ve eklemeyi unutmuşum sadece oyun oynayacağım.
Bedavaya almışsın resmen. Keşke öyle bir şans yakalasaymışım bende.

Hepinize yorumları için teşekkür ederim. RX 6900 aldığımda 14kya yakındı aşırı ucuzdu yani performansına göre hiç düşünmeden aldım o yüzden. Ray Tracing takıntım yok olmasa da olur ki varmış bir NVIDIA olmasa da. FSR 2.0 ile de DLSS ile neredeyse denk olduğunu duydum. O yüzden asla üzülmüyorum. Çünkü gerçekten fiyatına göre üst düzey bir ekran kartı olduğunu düşünüyorum.

Ve eklemeyi unutmuşum sadece oyun oynayacağım.

Çok iyi fiyat sadece oyun oynuyorsun. Ben de AMD satın aldım 3090 almak için verdiğin kadar gyeniden vermen lazım o kadar gerekli mi paran var mı öznel şeyler bence bunlar. Onun haricinde 14 bin TL paraya 6900 en iyi seçimlerden birisi.

Çok iyi fiyat sadece oyun oynuyorsun. Ben de AMD satın aldım 3090 almak için verdiğin kadar gyeniden vermen lazım o kadar gerekli mi paran var mı öznel şeyler bence bunlar. Onun haricinde 14 bin TL paraya 6900 en iyi seçimlerden birisi.
ben de öyle düşünüyorum. aynı fiyata 3070 ti vardı ama 6900 performans testlerinde resmen tokatlamış 3070 ti yı. 3080 bi ara inmişti ona baktığımda bile 6900 yine daha iyiydi saf güç olarak.

AMD teknolojilerini desteklemeyen oyun kalmadı değil mi? Bi ara galiba donanım arşivinde artık her oyunda var gibi bir şey görmüştüm ama yine arkadaşım yüzünden içime kurt düştü

6900 alacağın paraya 3080'den üstünü alamazsın, yani "bence" 6900 ile 3090'ı kıyaslamak hata, hele aldığınız 14000'e anca 3070 alırsınız. Bence fiyat performans olarak gayet iyi bir alışveriş yapmışsınız, aldığınız kart gayet güçlü olduğu için RT'ye DLSS'e falan gerek olmadan bile sizi tatmin edecektir.

ben de öyle düşünüyorum. aynı fiyata 3070 ti vardı ama 6900 performans testlerinde resmen tokatlamış 3070 ti yı. 3080 bi ara inmişti ona baktığımda bile 6900 yine daha iyiydi saf güç olarak.

AMD teknolojilerini desteklemeyen oyun kalmadı değil mi? Bi ara galiba donanım arşivinde artık her oyunda var gibi bir şey görmüştüm ama yine arkadaşım yüzünden içime kurt düştü
Destekliyor, zaten birini destekleyip, diğerini desteklememesi gibi bir şey olmaz. Rekabete aykırı olduğu için DLSS eklenirse misal FSR'de mutlaka eklenir.

6900 alacağın paraya 3080'den üstünü alamazsın, yani "bence" 6900 ile 3090'ı kıyaslamak hata, hele aldığınız 14000'e anca 3070 alırsınız. Bence fiyat performans olarak gayet iyi bir alışveriş yapmışsınız, aldığınız kart gayet güçlü olduğu için RT'ye DLSS'e falan gerek olmadan bile sizi tatmin edecektir.
çok soru sormuş olucam ama nvidiadaki Reflex amdde de başka bir isimle de olsa var mı benzeri?

Yeni konular

Geri
Yukarı