775 pin işlemcili sistem mavi ekran hatası

Hokkabaz Gibiyim

Hectopat
Valorant'ta güncellemeden kaynaklı mavi ekran hatası başladı. Çoğu kişinin hatası çözüldü ama 775 pin işlemcisi olanlar ben gibi hata hala devam ediyor. Bunun çözümü var mı acaba? Arkadaşım 1151 anakart kullanıyordu hatası çözüldü. Lütfen çözümü olan varsa söylesin. Vanguard'ı sildim yükledim ve oyunu baştan sildim nafile.

Ben de Q9400 tabanlı bir sistem kullanıyorum, yani sizinki gibi 775pin sistemim var. Valorant'ta olsun diğer oyunlarda olsun Overclock'lu olduğu halde bile mavi ekran almadım. Valorant aslında işlemciye yük bindiren bir oyun, belki işlemciniz sürekli %100 kullanıldığından çok ısınıp mavi ekrana sebep oluyordur. Bakabilirseniz oyun içi sıcaklıklara bakın bir de.

Arkadaşlar Valorant için yeni gelecek güncellemeyi beklemek zorundasınız. Çekirdek düzeyinde çalıştığından hata vermesi olağan.
Yeni güncelleme gelmeden oynarsanız almaya devam edeceksiniz mavi ekran.

Ve @theYagi size gelecek olursam, dedikleriniz sadece gözleme dayalı. Bu hatalar daha çok 775 pinli sistemlerde meydana geliyor diye her 775 pinli sistem hata verecek diye bir şey yok, artık şunu anlayın. Sorun soket değil yazılım kaynaklı.

Ben de Q9400 kullanıyorum. Overclock'lu ama mavi ekran alıyorum.

Ayrıca @Yiğitt35 Q9400 için 3.20 GHz sınır mı? Bir bilgin var mı bu konuda?

Son düzenleme:
Ben de Q9400 kullanıyorum. Overclock'lu ama mavi ekran alıyorum.

Ya stabil bir OC yapamadığınızdandır ya da yazılımsal bir durumdur.

Ayrıca @Yiğitt35 Q9400 için 3.20 GHz sınır mı? Bir bilgin var mı bu konuda?

Hayır, sınır değil. Sınır konusu anakarttan anakarta değişiyor. Mesela ben ASRock G41M-VS3 kullandığımda maksimum 2.88GHz'e çıktım. Şimdi de ASUS P5KPL-AM SE kullanıyorum, normalde 3.30GHz'e sorunsuz çıkabiliyor fakat sistemde sorun olmadığı halde oyunlarda anormallikler oluyor. 3.50GHz'e kadar çıkabiliyorum fakat bu sefer de SATA bağlantılarını okuyamıyor ve sistem açılmıyor, nedenini öğrenebilsem 3.50GHz'de kullanacağım da :)

Ya stabil bir OC yapamadığınızdandır ya da yazılımsal bir durumdur.

Hayır, sınır değil. Sınır konusu anakarttan anakarta değişiyor. Mesela ben ASRock G41M-VS3 kullandığımda maksimum 2.88GHz'e çıktım. Şimdi de ASUS P5KPL-AM SE kullanıyorum, normalde 3.30GHz'e sorunsuz çıkabiliyor fakat sistemde sorun olmadığı halde oyunlarda anormallikler oluyor. 3.50GHz'e kadar çıkabiliyorum fakat bu sefer de SATA bağlantılarını okuyamıyor ve sistem açılmıyor, nedenini öğrenebilsem 3.50GHz'de kullanacağım da :)

Stabil olduğuna eminim zaten sadece Valorant'da alıyorum. Yazılımsal da olamaz 4 kez farklı sürümlerde format attım. Aynı şekilde 3.30GHz'e kadar Windows sorunsuz açılıyor fakat oyunlarda sıkıntı yaşanıyor. 3.50GHz'e kadar çıkılabiliyor fakat Windows önyükleme yapamıyor bu sefer. Nasıl çözeceğimi bulamadım.

Arkadaşlar Valorant için yeni gelecek güncellemeyi beklemek zorundasınız. Çekirdek düzeyinde çalıştığından hata vermesi olağan.
Yeni güncelleme gelmeden oynarsanız almaya devam edeceksiniz mavi ekran.

Ve @theYagi size gelecek olursam, dedikleriniz sadece gözleme dayalı. Bu hatalar daha çok 775 pinli sistemlerde meydana geliyor diye her 775 pinli sistem hata verecek diye bir şey yok, artık şunu anlayın. Sorun soket değil yazılım kaynaklı.
Peki hocam, teşekkürler bilgilendirme için.

Stabil olduğuna eminim zaten sadece Valorant'da alıyorum. Yazılımsal da olamaz 4 kez farklı sürümlerde format attım. Aynı şekilde 3.30GHz'e kadar Windows sorunsuz açılıyor fakat oyunlarda sıkıntı yaşanıyor. 3.50GHz'e kadar çıkılabiliyor fakat Windows önyükleme yapamıyor bu sefer. Nasıl çözeceğimi bulamadım.

Yeni konu açın bununla ilgili oraya yazalım hocam konuyu dağıtmayalım burada, beni etiketleyin bakarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı