7800x3D sistemde anlık donmalar

MaxiGG

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, aşağıda yazmış olduğum sistemi yeni topladım ve ilk önce W11 kurarak biraz kullandım. Yaşadığım sorun ise örneğin masaüstündeyken 1-2 saniyelik mouse yavaşlıyor FPS düşüyor ve eğer hoparlör açıksa ses cızırdıyor sonra tekrar düzeliyor. Sonra tekrar format atıp Windows 10 kurdum ve aynı sorunu nadir de olsa hala yaşıyorum. Kablolamada bir hata olsa anakartın ışığı yanar diye düşünüyorum veya daha sık sorun yaşardım ama tam sebebini çözemedim. İşlemci ekran kartını besleyemiyor desem bu da imkansız gibi duruyor...

Anakart: MSI X670-P AM5.
İşlemci: AMD 7800x3D.
RAM: 2x16 CL36 6000MHz.
Ekran kartı: ROG STRIX RX 6600XT.

Not: Tüm sürücülerim ve BIOS'um güncel.

Desteğinizi ve fikirlerinizi bekliyorum. İyi Sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Furmark testi de yapmanız iyi olur.

1708533930567.png

1708533949699.png

Bulamadım hocam. Oyundayken alt tab yapıp başka bi uygulamaya geçince sorun yaşıyorum. Sizde de aynı durum mu?
Hocam bende alt tab ile ilgili sıkıntı yok fakat oyunda ve masaüstünde çok hızlı işlem sağ sol yapınca anlık tutukluk saliselik o an ses açıksa seste bozulma oluyor.Yapmadığım test kalmadı.Parçaların bozuk olma ihtimali sıfır her testi yaptım.Pc ye format atıp güncelleştirmeleri kapatıcam.Driverları manuel kurucam.Win 11 kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Chipset sürücülerini kurmayı denediniz mi? RAM'leri test eder misiniz?

Bulamadım hocam. Oyundayken alt tab yapıp başka bi uygulamaya geçince sorun yaşıyorum. Sizde de aynı durum mu?
Sorun tahmin ettiğim gibi windows güncellemelerinden kaynaklanıyor.Sistemi formatlayın.Bir tane bile güncelleme yapmasına izin vermeyin.Sürücülerinizi manuel kurun.Windowsun yardımcı yazılımlarını da manuel kurun c++ güncellemeleri gibi…
Biostan işlemcinin dahili gpu sunu disable yapın.Entegre graphic diye geçer.Son olarak işlemci chipsetlerini de kurun.
Ben sorunu bu şekilde çözdüm.

Sorun tahmin ettiğim gibi windows güncellemelerinden kaynaklanıyor.Sistemi formatlayın.Bir tane bile güncelleme yapmasına izin vermeyin.Sürücülerinizi manuel kurun.Windowsun yardımcı yazılımlarını da manuel kurun c++ güncellemeleri gibi…
Biostan işlemcinin dahili gpu sunu disable yapın.Entegre graphic diye geçer.Son olarak işlemci chipsetlerini de kurun.
Ben sorunu bu şekilde çözdüm.
Harika. w11 mi kurdunuz peki?

Yeni konular

Geri
Yukarı