GTX 1650S sistemde anlık donmalar

SecretBoyTR

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Uzun süredir yasadığım bir sorun yaşıyorum. Anlık donmalar örnek oyuna yeni girince bir sorun yok ama biraz 30 dk falan geçtikten sonra anlık donmalar başlıyor, ilk başlarda RAM ile alaklı dedim hatta konu açmıştım RAM aldım geçmedi sonra işlemci ile alakalı dedim onu da değiştridim ama halen devam ediyor. Ne yapmam lazım?

Sistem:
Ryzen 3600.
GTX 1650S.
16 GB 3200MHz.
A320M-A Pro.
1 TB HDD.
240 SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Uzun süredir yasadığım bir sorun yaşıyorum. Anlık donmalar örnek oyuna yeni girince bir sorun yok ama biraz 30 dk falan geçtikten sonra anlık donmalar başlıyor, ilk başlarda RAM ile alaklı dedim hatta konu açmıştım RAM aldım geçmedi sonra işlemci ile alakalı dedim onu da değiştridim ama halen devam ediyor. Ne yapmam lazım?

Sistem:
Ryzen 3600.
GTX 1650S.
16 GB 3200MHz.
A320M-A Pro.
1 TB HDD.
240 SSD.
Hocam 30 dkdan sonra donmaya başlıyor dediğinize göre belkide aşırı ısınmadan dolayıdır?

Sistem:
Ryzen 3600.
GTX 1650S.
16 GB 3200MHz.
A320M-A Pro.
1 TB HDD.
240 SSD.

MSI Afterburner'dan oyun içi sıcaklık değerlerini gösterebilir misiniz?

Sisteminizde darboğaz gözükmüyor. RAM'lerde de sorun olmadığını söylüyorsanız MSI Afterburner programı ile sıcaklık değerlerinizi kontrol edin. Anormal derecede ısınma söz konusu ise sisteminiz parçaları korumak için performansı düşürüyor olabilir. Ve bu da anlık donmalara sebep olur. Isınma yok ise %90 HDD'den kaynaklanıyordur. Oyunu SSD'ye yükleyip tekrar test edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı