7800x3D ve 3060 sistem uyumlu mu?

Bütçe
49000

oguuzars

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba bu sistemi toplamayı düşünüyorum sizce nasıl?

İşlemci; Ryzen 7 7800x3D.
Anakart; ASUS Prime B650M-A Wi-Fi
RAM; Crucial 32 GB (16x2) 4800MHz DDR5 CL40.
Ekran kartı; ASUS Dual 3060-O12g-v2 12 GB 196 bit.
SSD; Kingston KC3000 M.2 SSD 7000/7000
Sıvı soğutucu; Cougar cgr-Aqua 2400mm RGB.
Kasa; RAMPAGE SHIVA 4x120mm Rainbow Fanlı MidT ATX Siyah Kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
MANTIS-14600KF / INTEL I5-14600KF / ASUS Dual GeForce RTX 4070 OC 12GB WHITE / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR bu var hocam.
Alttaki işlemci olarak bir tık daha zayıf ancak ekran kartı olarak daha güçlü kararını siz verin bu attığım sistem oyun ve render için daha üst düzey kalıyor.Ayrıca alttakinin ekran kartının güçlü olması yanı sıra soğutma performansı üst düzey asus rog strix modeli 4070 ti.İlerde daha da iyi ekran kartına geçmek isterseniz diyede anakart değiştirmeden sadece işlemci yükseltmesi yapabilirsiniz ve kasa seçimi olarakta mesh bir kasa tercih edilmiş soğutması başarılı olacaktır

Son düzenleme:
MANTIS-14600KF / INTEL I5-14600KF / ASUS Dual GeForce RTX 4070 OC 12GB WHITE / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR bu var hocam.
Alttaki işlemci olarak bir tık daha zayıf ancak ekran kartı olarak daha güçlü kararını siz verin bu attığım sistem oyun ve render için daha üst düzey kalıyor.Ayrıca alttakinin ekran kartının güçlü olması yanı sıra soğutma performansı üst düzel asus rog strix modeli 4070 ti.İlerde daha da iyi ekran kartına geçmek isterseniz diyede anakart değiştirmeden sadece işlemci yükseltmesi yapabilirsiniz ve kasa seçimi olarakta mesh bir kasa tercih edilmiş soğutması başarılı olacaktır
ikinci attığınız sistem idealmi alınır mı ?

Hocam tüm sitelerde bu parçaların daha ucuza toplandığı yer bulamadım ya işlemcisi daha düşük oluyor ya da ekran kartı bunun da pek bir eksiğini görmedim açıkçası belki PSU yükseltilebilir kaliteli bir PSU modeli sadece watt bakımından besleyebileceğini düşünmeme rağmen isterseniz PSU değiştirebilirsiniz. Ama bu parçaları daha ucuza satan bir yer bulabilecek arkadaşlar varsa kesinlikle bu konuya yazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı