8 000 TL civarına hazır sistem almak şu an mantıklı mı?

Ermonder

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben 3.300 TL'ye 165 Hz IPS ASUS monitör aldım fakat kasamda ekran kartı olmadığı için yani onboard kullandığım için monitöre görüntü gelmiyor. Ekran kartlarına baktım fiyatları pahalı. Ve işlemcim de 4. Nesil 4440 i5 olduğu için çoğu ekran kartına uygun değil. O yüzden hazır sistem almaya karar verdim. Ve benim 8 bin TL civarında bütçem var. Ancak 8 bin TL civarına ise dandik kasalar var. 2 ay sonra bütçemi 10 11 bin TL'ye çıkarabiliyorum. Ama 2023'e girince ise fiyatlar çok artacak. O yüzden sorum şu: Bu paraya şimdilik işlemcisi iyi ekran kartı kötü bir kasa alsam, daha sonra elim bollaşınca da ekran kartı alsam mı mantıklı yoksa 2 ay bekleyip 11 12 bin TL'ye bir kasa almak mı mantıklı ancak o zaman da yeni yıla gireceğimiz için fiyatlar çok artar mı?

Merhaba arkadaşlar. Ben 3.300 TL'ye 165 Hz IPS ASUS monitör aldım fakat kasamda ekran kartı olmadığı için yani onboard kullandığım için monitöre görüntü gelmiyor. Ekran kartlarına baktım fiyatları pahalı. Ve işlemcim de 4. nesil 4440 i5 olduğu için çoğu ekran kartına uygun değil. O yüzden hazır sistem almaya karar verdim. Ve benim 8 bin TL civarında bütçem var. Ancak 8 bin TL civarına ise dandik kasalar var. 2 ay sonra bütçemi 10 11 bin TL'ye çıkarabiliyorum. Ama 2023'e girince ise fiyatlar çok artacak. O yüzden sorum şu: Bu paraya şimdilik işlemcisi iyi ekran kartı kötü bir kasa alsam, daha sonra elim bollaşınca da ekran kartı alsam mı mantıklı yoksa 2 ay bekleyip 11 12 bin TL'ye bir kasa almak mı mantıklı ancak o zaman da yeni yıla gireceğimiz için fiyatlar çok artar mı?

2.el güzel bir sistem toplarsın bence.

Merhaba arkadaşlar. Ben 3.300 TL'ye 165 Hz IPS ASUS monitör aldım fakat kasamda ekran kartı olmadığı için yani onboard kullandığım için monitöre görüntü gelmiyor. Ekran kartlarına baktım fiyatları pahalı. Ve işlemcim de 4. Nesil 4440 i5 olduğu için çoğu ekran kartına uygun değil. O yüzden hazır sistem almaya karar verdim. Ve benim 8 bin TL civarında bütçem var. Ancak 8 bin TL civarına ise dandik kasalar var. 2 ay sonra bütçemi 10 11 bin TL'ye çıkarabiliyorum. Ama 2023'e girince ise fiyatlar çok artacak. O yüzden sorum şu: Bu paraya şimdilik işlemcisi iyi ekran kartı kötü bir kasa alsam, daha sonra elim bollaşınca da ekran kartı alsam mı mantıklı yoksa 2 ay bekleyip 11 12 bin TL'ye bir kasa almak mı mantıklı ancak o zaman da yeni yıla gireceğimiz için fiyatlar çok artar mı?
Taksit yap bence. Yapamıyorsan ikinci el kasa al veya ekrankartsız kasa topla bütçeni arttırdıktan sonra ekran kartı al. Satılmasını beklemen uzun sürebilir ayrıca 1 ay kullanıp ucuza satacakdın geri ekran kartını boşuna paranı çöp etme.

2.el güzel bir sistem toplarsın bence.

Çok sağ olun fakat 2.el sistemi nasıl toplayacağım. 2. el parça alabileceğim güvenilir bir site var mı ki?

Taksit yap bence. Yapamıyorsan ikinci el kasa al veya ekrankartsız kasa topla bütçeni arttırdıktan sonra ekran kartı al. Satılmasını beklemen uzun sürebilir ayrıca 1 ay kullanıp ucuza satacakdın geri ekran kartını boşuna paranı çöp etme.
Zaten taksitle alabilirim Ancak. Yo bir şey satma gibi bir düşüncem yok bu kullandığım kasa duracak. Fakat yeni bir sistem almayı düşünüyorum. Ve dediğiniz ekran kartsız kasa fikri bana da mantıklı geldi. 2023'e girince asgari ücret yükselince de ekran kartı alırım.

Çok sağ olun fakat 2.el sistemi nasıl toplayacağım. 2. el parça alabileceğim güvenilir bir site var mı ki?

Zaten taksitle alabilirim ancak. Yo bir şey satma gibi bir düşüncem yok bu kullandığım kasa duracak. Fakat yeni bir sistem almayı düşünüyorum. Ve dediğiniz ekran kartsız kasa fikri bana da mantıklı geldi. 2023'e girince asgari ücret yükselince de ekran kartı alırım.

Sahibinden Param Güvende ile rahatça al abilirsin 2 gün içinde iade hakkın var ama kargoyu video çekerken açın.

Geri
Yukarı