Şu an i5 7600K ve RX 480 sistem almak mantıklı mı?

efe.e

Kilopat
Daha fazla  
Arkadașlar yakın zamanda sistem toplamayı düşünüyorum ama doların da artmasıyla bütçe kısıtlandı. Şimdi i5 7600k bir işlemci ve RX480 alıp ilerde 2k monitör ve 2. RX480'i almak sizce mantıklı mı? Farklı fikirleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

İlk etapda bütçe : 5500 TL civarı

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdilik i7 7700+Rx 480 en mantıklısı. CrossFire yapmak yerine ilerde ekran kartınızı satıp yeni nesil bir ekran kartı alırsınız.

AMD'nin yeni çıkartacağı kartı beklemeni tavsiye ederim. GTX 1080'e rakip olacağı söyleniyor fiyatıda muhtemelen daha uygun olur.

Rx490'dan bahsediyorsunuz sanırım. 1080'den uygun olsa bile bütçemi aşar bence. 1 tane Rx480 alıp ileride 2. sini alarak 1080'in biraz üzerinde bir performans elde edebileceğimi düşünüyorum. Satıp yeni bir ekran kartı almak da mantıklı ama geleceğin ekran kartları için i5-7600K yeterli olmaz mı diyorsunuz?

Edit: Şuan yüksek bir kart almak en az 2K monitör masrafını da beraberinde getireceği için tercihim değil

Son düzenleme:
Rx490'dan bahsediyorsunuz sanırım. 1080'den uygun olsa bile bütçemi aşar bence. 1 tane Rx480 alıp ileride 2. sini alarak 1080'in biraz üzerinde bir performans elde edebileceğimi düşünüyorum. Satıp yeni bir ekran kartı almak da mantıklı ama geleceğin ekran kartları için i5-7600K yeterli olmaz mı diyorsunuz?
Olur neden yeterli olmasın yeni çıkmış "K" ibareli i5 işlemci sonuçta. İleride O.C yaparak güncel ekran kartlarını kullanabilirsiniz (3-4 Sene sonra).

Şimdi almak üzere şöyle bir sistem düşündüm yorumlarınız nedir?

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

(Anakart'ın yanında 256 GB m.2 ssd geliyor. Sistemde o yüzden ssd yok)

CF Rx 480 ile 1080 performansı alamazsınız. Zen ve Vega bekleyin aceleniz yoksa. :)

CF Rx 480 1080'e gayet yakın değerler veriyor bazı noktalarda geçiyor bile. Zen ve Vega'yı takip ediyorum daha iyi olduklarını gösterirlerse o tarafa kayarım tabiki. Dediğim gibi acelem yok :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı