8.000 TL Mobil İş İstasyonu Öneri

GTX 1050 Ti'dan daha çok FPS verdiğini herkes biliyor. İş istasyonu deyince, işlemci ağırlıklı öneri yaptım. Ayrıca 2002'de kurulmuş, pek de yeni yetme değil bence. Sizden büyüktür muhtemelen o şirket. :)
WOW! 1050 Ti'dan daha fazla FPS veriyor, hemen almalı. 😂

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin öncelikli olarak laptop önerdiğinizi sonradan fark ettim bu arada, çıkarttım mesajımdan sizi. Ben de 8000₺'ye kasa önerecek olsam, RX570 önermem, 1050TI'dan pek bir farkı yok.
ITX kasa önerdik, iş istasyonu dediği için önceliği işlemciye verip, ekran kartını 3.000₺'lik bir kart önermedim. ITX kasa diyorum, mATX değil. Fiyatları bir değil. Zaten çok dikkat etmeden önerdim, fikir sahibi olsun diye. Ben adama "bunu al, bu çok iyi" demedim.
WOW! 1050 Ti'dan daha fazla FPS veriyor, hemen almalı. 😂
Büyükmüş, kanıtlamış oldunuz. Direkt "Göz Ardı Et" butonunu kullanıyorum.

ITX kasa önerdik, iş istasyonu dediği için önceliği işlemciye verip, ekran kartını 3.000₺'lik bir kart önermedim. ITX kasa diyorum, mATX değil. Fiyatları bir değil. Zaten çok dikkat etmeden önerdim, fikir sahibi olsun diye. Ben adama "bunu al, bu çok iyi" demedim.

Arkadaş iş istasyonundan önce "mobil" yazmış, hatırlatmak istedim.

Lütfen ITX kasa boyutlarına bakın. Monitör olduğu sürece bu kasalar çok rahat taşınıyor zaten. Laptop kadar mobil sayılabilir.

Hocam, ben müzik prodüksiyonu ile uğraşıyorum. Ben bir konu açsam, başlığa da mobil yazsam, burada kastetmek istediğim şey; "kasamı alayım, arkadaşımın evine gidip prizi takip çalıştırayım ya da yanımda babanneme taşıyım, oradaki prize takarım kullanırım" değil de; istediğim zaman, sahilde olsun, kafede olsun; bilgisayarımı açayım, ilham geldiğinde de işimi yapayım istediğim için mobil yazardım. Arkadaşın da bu doğrultuda yazdığını düşünüyor ve verdiği örnekte de bir laptop görüyorum. ITX'in küçük veya büyük olması ile alakalı bir konu yok yani. Saygılar.

Ekran kartı önemsiz saçmalığına bir son verin. Aklınızda sabit ve yanlış bir fikir var, 8000TL bütçeyi yanlış yönlendiriyorsunuz. RX570-580-590 güçsüz kartlar demiyorum. Ama 2060-1660Ti gibi kartlar ile mukayese edilemeyecek kartlar. Ayrıca bitmeyen sorunları da cabası. Ryzen 5 3600 multi tasking görevler için yeterli düzeyde ve 2060-1660Ti kartlar ile yüzde 90+ verimle çalışabilir. Öneriniz yersiz. Sadece işlemciye önem vermek yanlış bir düşünce.
Bunu alıp üstüne 8 GB RAM ve 1 TB HDD de ekleyebilirsin, ya da bunu düşünebilirsin. Bana kalırsa kasa toplamak tabii ki daha mantıklı, gideceğin yerlerde birkaç ay kalacaksan yanında taşıyabilirsin. Ben öyle yapıyorum.
Son attığınız laptop güzelmiş :) 1 TB HDD ilave edip alınabilir :)

Ekran kartı önemsiz saçmalığına bir son verin. Aklınızda sabit ve yanlış bir fikir var, 8000TL bütçeyi yanlış yönlendiriyorsunuz. RX570-580-590 güçsüz kartlar demiyorum. Ama 2060-1660Ti gibi kartlar ile mukayese edilemeyecek kartlar. Ayrıca bitmeyen sorunları da cabası. Ryzen 5 3600 multi tasking görevler için yeterli düzeyde ve 2060-1660Ti kartlar ile yüzde 90+ verimle çalışabilir. Öneriniz yersiz. Sadece işlemciye önem vermek yanlış bir düşünce.

Hocam, zaten adam konuya yazmış. After Effects, Cinema 4D gibi programlar ile kullanacağım demiş. İşlemci gücü gerektirmekle beraber, işlemci gücü kadar ekran kartı gücü, SSD, MHz olarak yüksek RAM isteyen yazılımlar bunlar. Yukarıdaki arkadaş oyun oynamak için kasa toplamış gelmiş, sorana da imzasındaki sistemi öneriyor.

Hocam, zaten adam konuya yazmış. After Effects, Cinema 4D gibi programlar ile kullanacağım demiş. İşlemci gücü gerektirmekle beraber, işlemci gücü kadar ekran kartı gücü, SSD, MHz olarak yüksek RAM isteyen yazılımlar bunlar. Yukarıdaki arkadaş oyun oynamak için kasa toplamış gelmiş, sorana da imzasındaki sistemi öneriyor.
Peki. Yorum yapmıyorum, sonuna kadar haklısınız. İmzamdaki sistemi öneriyorum konu sahibi arkadaşım.

Bunu alıp üstüne 8 GB RAM ve 1 TB HDD de ekleyebilirsin, ya da bunu düşünebilirsin. Bana kalırsa kasa toplamak tabii ki daha mantıklı, gideceğin yerlerde birkaç ay kalacaksan yanında taşıyabilirsin. Ben öyle yapıyorum. Bunu alıp üstüne RAM ve HDD takviyesi ile seni bayağı götürür.

Son attığınız kasa güzelmiş, sepette kalibre edilebiliyorsa; 2600x yerine 3600 veya 3600x takılırsa, arkadaşın kullanacağı programlar ile daha iyi iş yapar. Üstüne monitor alacak bütçe de kalıyor her türlü.

2. öneriniz olan Tulpar T7 de iyi, 1TB HDD eklenebilirse o da güzel iş yapacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı