8-10 ay mining yapılmış RX 470 alınır mı?

Ekran kartlarının bir ömrü vardır termal macun değiştirip fanları kontrol etmeyle mining yapılmış kart alınmaz.

Şöyle deyim AMD kartlar daha çok ısınır ve ısınan kartlar daha çabuk bozulur.
Bu daha çok firma ve modelle alakalı desek daha doğru olmaz mı? Şuan ki amd kartım nerden baksan 6. yılında olan bir kart ve uzun süreli kullandığımı söyleyebilirim.

Bu daha çok firma ve modelle alakalı desek daha doğru olmaz mı? Şuan ki amd kartım nerden baksan 6. yılında olan bir kart ve uzun süreli kullandığımı söyleyebilirim.
Evet katılıyorum, MSI Gaming X modellerinde turbo-x 3.0 fanlarla ömrü yarı yarıya uzatılabiliyor. Ayrıca Frozr teknolojisi...

Ekran kartlarının bir ömrü vardır termal macun değiştirip fanları kontrol etmeyle mining yapılmış kart alınmaz.

Şöyle deyim AMD kartlar daha çok ısınır ve ısınan kartlar daha çabuk bozulur.

Isınmalarına imkan veren tasarımları sayesinde mi daha çok ısınıyorlar yoksa üretici ısınmayı göze alıp performanstan kısmamak için mi böyle bir tasarım gerçekliyor sizce?

Bu daha çok firma ve modelle alakalı desek daha doğru olmaz mı? Şu anki AMD kartım nereden baksan 6. yılında olan bir kart ve uzun süreli kullandığımı söyleyebilirim.

Ben NVIDIA ekran kartlarıyla kıyasladım AMD NVIDIA kartlara göre daha fazla ısınır ve ömrü daha azdır.

Modele göre mi kıyaslasanız?

RX 5600 XT Tuf Evo modelinde 60-65 üstünü görmeyenler de var, RTX 2060 Windforce OC ile 87 derece görende.
Bu AMD çok ısınıyor diye ağzına takılmış milletin. Doğrusu daha güçlü bileşenler daha çok ısınır olması lazım. Daha iyi teknoloji daha küçük nm çipler, daha küçük nm çipler düşük güç tüketimi, daha az güç tüketimi de daha az sıcaklık oluyor. AMD, Intel'e göre daha küçük çiplere daha erken geçti ancak insanların aklında hala AMD çok ısınıyor olarak kalmış. İşlemci konusunda daha çok ısınıyor ancak çok daha güçlü işlemciler üretiyor AMD tarafı.

Geri
Yukarı