8 + 16 GB RAM mantıklı mı?

Criesley

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
İlahiyat
Sistem RAM yükseltmesi yapacağım. After Effects - PS - pr kullanıyorum 8 GB yetmiyor. Drone çekimleri - 4K çekimler geliyor ama 1080p üzerinden hep editlerim. AE çok zorluyor. 1700 MB/s SSD var o konuda sorunum yok ama 16 yeterli kalacak mıdır?

Bir de aşırı modlu oyun oynamayı çok seviyorum. RAM yetmiyor örneğin kendime ait 10 adet MC mod paketim bulunmakta. Ya da 100 modlu Cities yetmiyor belirli nufüstan sonra.

16 alıp 24 RAM yapsam iyi olur mu yoksa 8 alayım 16 götürür mü bir süre?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediklerinize göre ihtiyacınız olan 16+16 kit. Ama bu da biraz fazla kaçabilir, emin değilim tam olarak yaptığınız işler ne kadar RAM kullanıyor? örnek verirseniz ya da kullanım hakkında bilgi de olur, ona göre yorum yaparız. 8 GB Alarak yolunuza devam edin derim ben.

Sistem RAM yükseltmesi yapacağım. After Effects - PS - pr kullanıyorum 8 GB yetmiyor. Drone çekimleri - 4K çekimler geliyor ama 1080p üzerinden hep editlerim. AE çok zorluyor. 1700 MB/s SSD var o konuda sorunum yok ama 16 yeterli kalacak mıdır?

Bir de aşırı modlu oyun oynamayı çok seviyorum. RAM yetmiyor örneğin kendime ait 10 adet MC mod paketim bulunmakta. Ya da 100 modlu Cities yetmiyor belirli nufüstan sonra.

16 alıp 24 RAM yapsam iyi olur mu yoksa 8 alayım 16 götürür mü bir süre?

2x8 idealdir bence hocam.

8+8 Dual diğer 8gb tek kanal RAM olarak çalışacaktır. Verimsiz olur. Yapacaksan 8+8 kullan ya da 16+16 yap. 16 GB hâlâ götürecek bir RAM miktarı.
Hocam işlemci AMD ise bu dediğiniz daha doğru, Intel işlemciler de durum biraz daha farklı örneğin benim kullandığım 8+4 konfigürasyonu gibi. Tek kanal değil çift kanal olarak Flex şekilde yeterli şekilde kullanım sağlıyor. Fakat AMD için 8+8 veya 16+16 tavsiyemdir sizin gibi.

Hocam işlemci AMD ise bu dediğiniz daha doğru, Intel işlemciler de durum biraz daha farklı örneğin benim kullandığım 8+4 konfigürasyonu gibi. Tek kanal değil çift kanal olarak Flex şekilde yeterli şekilde kullanım sağlıyor. Fakat AMD için 8+8 veya 16+16 tavsiyemdir sizin gibi.

Ne yalan söyleyeyim sizden öğrendim. Ben standart ikisinde de oluyor sanıyordum. Teşekkürler bilgi için.

Teşekürler 8GB ram alıyorum o zaman. Işlemciyi de 5600 yapmayı düşünüyorum kısa zamanda . O zaman render işleri için daha iyi olacaktır gibi.

4x8, 2x8, 2x16 bence mantıklı olanı 2x8 GB RAM'e 1x8 RAM ilave etmek gereksizdir bana göre. 16 GB yeterli bir RAM ama istenirse 32 GB'a çıkılabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanında açtığım konuya bakmanızı tavsiye ederim:

Zamanında açtığım konuya bakmanızı tavsiye ederim:
Teşekürler flex yapabilirim. Ama emin değilim hala 16x2 de yapabilme durumum var elimdeki 8 GB RAM'i satıp. Eğer oluyor ise 16 alıp ilerde bir 16 alabilirim 32 olur elde bi 8 boşta kalır. Biraz daha performans konusunda araştırma yapmam lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı