8 GB RAM yanına 16 GB RAM takmak mantıklı mı?

ShindayoIIX

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci Intel(R) Core(TM) i5-10400F
Ekran kartı MSI GAMİNG X Geforce GTX 1070 8GB
RAM 8,00 GB DDR4
Anakart MSI Pro H510M-B
Şu an halı hazırda takılı Hikvision Urein DDR4 8 GB RAM var.
Linki: Hikvision Urien HKED4081CAA2F0ZB2 8 GB DDR4 3200 CL16 Ram Fiyatları ve Özellikleri
Bunun 16 GB versiyonundan alıp 8+16 yapmayı planlıyorum Dying Light 2'de FPS droplarını çözsün diye. Hem ileride 32 GB yükseltmek istediğimde 16 GB hazırda olacağından tek bir tane alarak masraftan kaçınıcağım. Sizce nasıl? Yükseltme amacım oyunlardaki takılmaların azalması için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an halı hazırda takılı Hikvision Urein DDR4 8 GB RAM var.
Linki: Hikvision Urien HKED4081CAA2F0ZB2 8 GB DDR4 3200 CL16 Ram Fiyatları ve Özellikleri
Bunun 16 GB versiyonundan alıp 8+16 yapmayı planlıyorum Dying Light 2'de FPS droplarını çözsün diye. Hem ileride 32 GB yükseltmek istediğimde 16 GB hazırda olacağından tek bir tane alarak masraftan kaçınıcağım. Sizce nasıl? Yükseltme amacım oyunlardaki takılmaların azalması için.
8+4=12 kullanmıştım bir sorun teşkil etmiyordu bir sorun olacağını sanmam.

Sonradan 16 daha ekleyecekseniz mantıklı zaten bildiğim kadarıyla 24 GB RAM'in 16 GB olan kısmı Dual olarak çalışıyordu yine de 24 GB RAM iyi olur.

İleride 32'ye yükseltirim diye alıyorum 3600MHz alırsam anakart ve işlemciden dolayı 2666MHz'e sabitliyecek kendini.

CPU-Z programıyla uyumluluklarına bak ona göre sipariş ver bu şekilde anlayamazsın.

MSI CPU Z programım vardı ne değerlerine bakmam gerekiyor uyumlu olduğunu anlamak için

Sonradan 16 daha ekleyecekseniz mantıklı zaten bildiğim kadarıyla 24 GB RAM'in 16 GB olan kısmı Dual olarak çalışıyordu yine de 24 GB RAM iyi olur.

RDR2 oynuyorum RAM'im %84'ü 6, 6 GB kullanılıyormuş hemen bir RAM almam daha iyi olur.

Anakart ve işlemci modeli verir misin? Bu kadar dandik 32 GB olacağına 16 olsun daha iyi. CJR attığım bellekler. Hikvision'lar günlük kullanımda bile sorun çıkartabilecek kadar dandik ıc'lere, binlere ve PCB'lere sahip.

Anakartım MSI Pro H510M-B
İşlemci i5 10400F.

Geri
Yukarı