8.200 TL'ye kadar RTX 3060 önerisi

Oek
Hikayeli oyunların büyük kısmında kurtarıyor. Online tabanlı ya da işlemci ağırlıklı oyunlarda darboğaz yaşayabiliyor. Bu fiyata bulmuşken alın bence ileriye dönük olur. Darboğaz olan hiçbir oyunda FPS düşmesi yemiyorsunuz zaten.
Pekala 6700xt olmazsa ne almalı? Başka tercih öneriniz var mı? Isınma yapmayacak beni uzun süre götürecek. Bu ısınma sorunlarından dolayı çok canım yandı ondan dolayı çok sıkıldım artık. Baş ağrısı yapsın istemiyorum.

Oek

Pekala 6700xt olmazsa ne almalı? Başka tercih öneriniz var mı? Isınma yapmayacak beni uzun süre götürecek. Bu ısınma sorunlarından dolayı çok canım yandı ondan dolayı çok sıkıldım artık. Baş ağrısı yapsın istemiyorum.
Bütçeye göre değişir. Asus Dual modeli şuan en f/p kartlardan birisi. Bu seride ısınma sıkıntısı da yok diye biliyorum. Render ya da yayın yapma gibi planlarınız yoksa bu kartı alın.

Bütçeye göre değişir. Asus Dual modeli şuan en f/p kartlardan birisi. Bu seride ısınma sıkıntısı da yok diye biliyorum. Render ya da yayın yapma gibi planlarınız yoksa bu kartı alın.
Diyelim ki ufak tefek maddi sıkıntılarım oldu. Ki böyle bir şey su anlık mümkün gibi duruyor. 7K ya kadar ne önerebilirsiniz? Isınma sorunu olmayacak bir kart olarak.

Diyelim ki ufak tefek maddi sıkıntılarım oldu. Ki böyle bir şey su anlık mümkün gibi duruyor. 7K ya kadar ne önerebilirsiniz? Isınma sorunu olmayacak bir kart olarak.

O bütçede sanırım en iyi tercih Sapphire Nitro 6600XT modeli olacaktır. Sıcaklık karşılaştırması olarak bu tabloya bakabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla Nitro serisi Pulse'den daha iyi ama soğutma bloğu olarak fark var mı bilmiyorum. En kötü ihtimalle Pulse modelinin derecelerine ulaşır.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220707-223848_YouTube.png
    Screenshot_20220707-223848_YouTube.png
    429,1 KB · Görüntüleme: 14
O bütçede sanırım en iyi tercih Sapphire Nitro 6600XT modeli olacaktır. Sıcaklık karşılaştırması olarak bu tabloya bakabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla Nitro serisi Pulse'den daha iyi ama soğutma bloğu olarak fark var mı bilmiyorum. En kötü ihtimalle Pulse modelinin derecelerine ulaşır.
Merhabalar. Araştırdım biraz 6600xt nitro+ 65 dereceleri gördüğünü gördüm maximum olarak. Gördüğüm test ne kadar güvenilir bilemedim. Ama 70e kadar benlik bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Sanırım kararımı 6600XT nitro+ dan yana kullanacağım. Şu anda 8500 verebilecek gücü bulamadım kendimde.

Merhaba. Araştırdım biraz 6600XT Nitro+ 65 dereceleri gördüğünü gördüm maximum olarak. Gördüğüm test ne kadar güvenilir bilemedim. Ama 70e kadar benlik bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Sanırım kararımı 6600XT Nitro+dan yana kullanacağım. Şu anda 8500 verebilecek gücü bulamadım kendimde.

Bütçe sıkıntı oluyorsa dolap gibi yerlerden ikinci el garantili kartlarda bakabilirsiniz. Şu an ekran kartı stoğu olarak çok bolluk var ikinci ellerde çok uyguna getirebilirsiniz.

Bütçe sıkıntı oluyorsa dolap gibi yerlerden ikinci el garantili kartlarda bakabilirsiniz. Şu an ekran kartı stoğu olarak çok bolluk var ikinci ellerde çok uyguna getirebilirsiniz.
İkinci el almak istemiyorum açıkcası. Kimseye güvenemiyorum o konuda. Miningde mi kullanmış kart ömrü ne kalmış falan. Biraz garantici olduğum için elektronik konusunda gerçekten çok titiz davranmaya çalışıyorum. 300-500tl icin kendi canımı sıkmaya değmez. Yine de biraz araştıracağım. Teşekkürler efendim.

İkinci el almak istemiyorum açıkcası. Kimseye güvenemiyorum o konuda. Miningde mi kullanmış kart ömrü ne kalmış falan. Biraz garantici olduğum için elektronik konusunda gerçekten çok titiz davranmaya çalışıyorum. 300-500tl icin kendi canımı sıkmaya değmez. Yine de biraz araştıracağım. Teşekkürler efendim.
Tabi size kalmış bir tercih. Riskleri elbette var. Ben mesela birkaç ay önce Red Devil 6700xt kartını 7500₺ ye bulmuştum ve aldım. Bu modelde soğutma anlamında en tepe model sayılır. İkinci elde bu şekilde en tepe soğutmaya sahip bir kart denk gelirse bir bakarsınız duruma göre. Garantili kart olursa zaten çok kafaya takmamak lazım. Birde bu nesilde amd tarafında mining performansı düşük olduğu için genelde Nvidia tercih etti insanlar. O kartlarda kazım yapılma olasılığı daha yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı