8.300 TL'ye GTX 1650 için işlemci ve anakart tavsiyesi

X olsa da, olmasa da 200 MHz fark var; bu, fazla bir şey değil; Intel fanboy değilim, 12400F gayet üstün, fanboy olsam açıklama yaparak anlatmazdım muhtemelen.
İ5 12400f üstün olduğu durumlar render. Başka bir üstün olduğu konu maalesef yok.

DDR5 avantajı, güncel soket, örneğin W11 ile de daha da e Core, p Core ile bir avantaj sağlıyor, AMD'nin bu kadar teknolojisi yok.
DDR5 avantajı var diyorsun. Peki konu sahibi ddr4 sabit kalıcaksa ne diyeceksin? 5600 200mhz oc yaparsın. İ5 12400f geçersin. DDR5 geçiş yapılacaksa (oyun için konuşuyorum) kesinlikle intel alınmamalı zaten.

DDR5 avantajı var diyorsun. Peki konu sahibi DDR4 sabit kalacaksa ne diyeceksin? 5600 200MHz OC yaparsın. i5 12400F geçersin. DDR5 geçiş yapılacaksa (oyun için konuşuyorum) kesinlikle Intel alınmamalı zaten.

Konu sahibine bir şey dediğim yok, bir şey katmadan avantajlarını yazıyorum. Evet, 5600'ün b chipset anakartla kullanıldığında OC avantajı var ama onu kat bunu kat, yine de 12400F daha güncel ve daha iyi, üstelik ne gerek var bütçe bu kadar genişken desteği biten soket almaya; AM4 bitti.

Konu sahibine bir şey dediğim yok, bir şey katmadan avantajlarını yazıyorum. Evet, 5600'ün b chipset anakartla kullanıldığında OC avantajı var ama onu kat bunu kat, yine de 12400F daha güncel ve daha iyi, üstelik ne gerek var bütçe bu kadar genişken desteği biten soket almaya; AM4 bitti.
Benim anlatmak istediğim şu. Arkadaş hiç DDR5 geçmeyecekse intel almaya ne gerek var. AM4 chipset daha performanslı diyorum. Yoksa ddr5 geçecekse gitsin intel alsın. Eğer ddr5 olarak kullanıcaksa kesinlikle 12400f almalı.

X olsa da, olmasa da 200 MHz fark var; bu, fazla bir şey değil; Intel fanboy değilim, 12400F gayet üstün, fanboy olsam açıklama yaparak anlatmazdım muhtemelen.
fanboy değilseniz neden intel kullanıyorsunuz konuyuda uzatmayın

Yeni konular

Geri
Yukarı