Çözüldü 8+4 GB DDR4 RAM Dual olarak çalışıyor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berk Ovalı

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar net bir açıklama bulamadım maalesef. 8 GB DDR4 RAM'ime 4 GB ilave etmek istiyorum. CL değerleri ve frekansları aynı olacak. Dual olarak çalışır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
4GB + 8GB çift kanal değil, flex olarak çalışır. Flex RAM nedir peki? 8GB RAM'inizin 4GB'ı çift kanal, kalan 4GB ise tek kanal çalışır.
Oyunlara faydası olur fakat sıfır alacaksanız fiyat farkına değmez 8 takın.
Fiyat farkı var. 150-200 TL bandında değişiyor. 4GB RAM'a onun için şimdilik daha yakınım.
Tavsiyem 8 GB eklemeniz yönünde olur. Genel olarak flex mod ile çalışan RAM'leri önermiyoruz.
Açıkçası Warzone, PUBG gibi yoğun RAM kullanan oyunlarda fayda göreceksem ki ciddi şekilde göreceğimi düşünüyorum bu çözüm kısa vadeli mantıklı gibi.

Fiyat farkı var. 150-200 TL bandında değişiyor. 4GB RAM'a onun için şimdilik daha yakınım.

Açıkçası Warzone, PUBG gibi yoğun RAM kullanan oyunlarda fayda göreceksem ki ciddi şekilde göreceğimi düşünüyorum bu çözüm kısa vadeli mantıklı gibi.
Al, sat yapıp değiştirmek benim şahsi fikrime çok uymuyor ancak tercih sizin. Son karar tabii ki sizlerin. Ben olsam onun yerine bir süre daha bekler ekstra işlerle uğraşmadan direkt olarak alacağımı alırdım.

4GB alacağına 8GB al arada 100TL fark var Flex yerine Dual Channel çalıştırmış olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı