8.500 TL PC Toplama

Ya gözünü seveyim Ryzenin anakartla birlikte işlemci 1700 TL tutuyor. :D 8700 bakıyorum 2 gündür 1600 1700 TL .. O PSupply 700W çok değil mi? Bir de ben -kullanıcının kullanımına göre- HDD yerine SSD öneriyorum. SSD teknolojiye girmiş son zamanlardaki en büyük yenilik. İlla hafıza gerek derlerse biraz para bulunca daha sonra harici HDD alınabilir çok basit ..

Edit: Görselin üzerinde sormuşsun zaten SSD yi yeni gördüm gayet güzel dediğim gibi sadece HDD bence bu devirde gereksiz artık.

Maalesef 10 bin TL bütçem var ekipmanda alacağım o yüzden arttıramam.

Son düzenleyen: Moderatör:
xxxx.png

700W bu sistem için ideal.
620W'da olabilirdi ama bu da iyi.

Mesela benim param yetmese HDD çıkarıp SSD alırdım. 240 GB yeter bana.
Ama şöyle bir şey var. Bu sistemdeki ışık hızındaki(!) SSD 1TB HDD'den nerdeyse 3 kat pahalı. Onu çıkarman pek işine yaramaz :D

@rtakak bu sistem nasıl?
Diğerlerine göre iyi ama hala benim attığımı öneriyorum. Kendin attım diye değil. Sebeplerini sayayım:
İşlemci 2600X değil, kasa ve PSU bu bütçe için düşük kaçmış, anakart olarak da B350-F'e göre düşük ama yeterli bir model. SSD güzel. Tabi 970 Evo 2'ye katlar onu :D Sebepler bunlardı.

Senin için bütçene tam denk gelecek şekilde ufak düzeltmeler yapayım. Sana birazdan atarım ama bana önce bir şey söylemen lazım.

Seçtiğim Corsair 400C kasayı beğendin mi? Sade tasarım seviyorsan aşık olmuşsundur.

RGB aydınlatmalı camlı bir kasa istiyordan söyle. Pavyon gibi kasalar var :D Şöyle bir şey var. GTX 1070 üstü kartları minimum 2K çözünürlükte kullanmak gerekiyor. 1080p'de kullanıldığında FPS dropları yaşanıyor ve tam verim alınamıyor. Sen en güçlü ekran kartını alacaksın ve 2K veya 4K monitörün yoksa bence alma. Daha düşük ekran kartı alıp bir de monitör al bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem itopya sistesinden toplanmıştır, tam değeri 8582TL. (Extra'dan soğutucu almana gerek yok)
Anakart: MSI X470 GAMING PLUS MD Ryzen 2000 Soket AM4 DDR4 3466MHz(O.C) RGB
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600X Soket AM4 3.6GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek İşlemci
RAM: ADATA 16GB (2x8GB) XPG GAMMIX D10 3000MHz DDR4 CL16 Dual Kit Ram
Ekran Kart: MSI GeForce GTX 1070 Ti ARMOR 8G GDDR5 256Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı
Hard disk: WD 3.5" 1TB Caviar Blue Sata 3.0 7200Rpm 64MB Harddisk
SSD: Samsung 250GB 860 Evo M.2 SSD (Okuma 550MB / Yazma 520MB)
Kasa: Cooler Master MasterBox Pro 5 RGB 700W USB 3.0 Pencereli MidTower Siyah Kasa

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı