8+8 GB RAM yanına 16+16 GB alsam sorunsuz çalışırlar mı?

Can9

Centipat
Şu an bilgisayarımda 8+8 kit takılı (resimde solda). Yanına 16+16 almak istiyorum.

Anakartım MSI M5 Z170, 64 GB RAM desteklediği yazıyor.

Resimde, her ikisi de CL15 3000MHz olsa da, gecikme zamanlamaları arasında farklılıklar var. 3000MHz XMP ile çalıştırmak istiyorum bu modeller birlikte sorunsuz çalışır mı?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• kingston.png
    kingston.png
    315,6 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Aynı model ve aynı frekansta alırsan sorun çıkacağını sanmıyorum.
Kullandığım model satıştan kalkmış benimkine en yakın resimde sağdakini buldum ikisi de CL15 ve 3000mhz olarak geçiyor ama resimdeki gibi detaylı XMP gecikmelerine bakınca arada farklılıklar var kafamı o karıştırdı. Resimde sağdakini alırsam iki ram modelini de XMP 3000mhz'de sorunsuz kullanabilir miyim kafamı o karıştırıyor.

Kullandığım model satıştan kalkmış benimkine en yakın resimde sağdakini buldum ikisi de CL15 ve 3000mhz olarak geçiyor ama resimdeki gibi detaylı XMP gecikmelerine bakınca arada farklılıklar var kafamı o karıştırdı. Resimde sağdakini alırsam iki ram modelini de XMP 3000mhz'de sorunsuz kullanabilir miyim kafamı o karıştırıyor.
Açıkçası bi' fikrim yok. Yanlış bilgilendirme yapmayayım. @Caner Uncu'ya bırakayım :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı