8 ay kullanım süresi dolan yurt dışı iPhone 13'ün hala kullanılabilmesi

Priviyet Putin

Hectopat
Öncelikle merhaba, ocak ayında yurt dışından bir iPhone 13 telefon getirmiştim ve 8. aya kadar hiçbir sıkıntı olmadan bu telefonu kullandım. Sonrasında kullanım süresi dolunca yurt dışından bir telefon daha getirttim ve şu anda onu kullanıyorum. Az önce merak ettim ve kullanım süresi dolan iPhone 13 telefonuma SIM kart takıp çalışıp çalışmadığını öğrenmek istedim ve çalıştığını fark ettim. İstediğime SMS gönderebiliyorum ve arayabiliyorum, bu nasıl mümkün oluyor bileniniz var mı?

Öncelikle merhaba, ocak ayında yurt dışından bir iPhone 13 telefon getirmiştim ve 8. aya kadar hiçbir sıkıntı olmadan bu telefonu kullandım. Sonrasında kullanım süresi dolunca yurt dışından bir telefon daha getirttim ve şu anda onu kullanıyorum. Az önce merak ettim ve kullanım süresi dolan iPhone 13 telefonuma SIM kart takıp çalışıp çalışmadığını öğrenmek istedim ve çalıştığını fark ettim. İstediğime SMS gönderebiliyorum ve arayabiliyorum, bu nasıl mümkün oluyor bileniniz var mı?
Merhaba. Eğer Wi-Fi’a bağlıysanız, VoWiFi sayesinde arama yapabiliyor ve SMS gönderip alabiliyorsunuz. Sanırım sistemsel bir hata, hâlâ baz istasyonlarına bağlanamıyorsunuzdur.

İnternette bir video görmüştüm 2 tane hat yeri olan telefonlar için yapıyorlardı.
Kullanım süresi bitince hattı 1. hat yuvasından çıkarıp 2.hat yuvasına takıyorlardı ve böylece kullanabiliyorlardı.
Belki hattı ilk kullanımınızdaki hat yuvasına değil de diğer hat yuvasına taktıktığınız için olabilir.

Merhaba. Eğer Wi-Fi'a bağlıysanız, VoWiFi sayesinde arama yapabiliyor ve SMS gönderip alabiliyorsunuz. Sanırım sistemsel bir hata, hâlâ baz istasyonlarına bağlanamıyorsunuzdur.

Yok hocam herhangi bir Wi-Fi'ya bağlı değildi

İnternette bir video görmüştüm 2 tane hat yeri olan telefonlar için yapıyorlardı.
Kullanım süresi bitince hattı 1. hat yuvasından çıkarıp 2.hat yuvasına takıyorlardı ve böylece kullanabiliyorlardı.
Belki telefonu ilk kullanımınızdaki hat yuvasına değil de diğer hat yuvasına taktıktığınız için olabilir.

Hocam fiziksel olarak 1 tane hat girişi var

Bence fazla ses etmeyin. Kullanın gitsin bug gibi bir şeydir muhtemelen.

Ne güzel işte 😀. Tek SIM modellerin 4 ay kullanım süresi var.

Zaten telefonda en son kullanım süresi dolmadan önce e SIM bağlıydı sonrasında kapandı telefon. E SIM hattını iptal ettirip fiziksel sime geçtim az önce de onu taktım o çalıştı yani telefonda e SIM yok.

Hocam yukarıda ilk yazdığım olayı e SIM ile yapmışsınız sanırım :D e SIM bitmiş fiziksel sime geçmişiniz. Hat yuvasını değiştirmek gibi yani.

Hocam yukarıda ilk yazdığım olayı e SIM ile yapmışsınız sanırım :D e SIM bitmiş fiziksel sime geçmişiniz. Hat yuvasını değiştirmek gibi yani.

Hocam hayır bakın diyorum ki, ben bu telefonu ocak ayından itibaren 4 ay boyunca fiziksel simle kullandım zaten sonrasında e sime geçtim bir 4 ay daha o şekilde kullandım yani toplam 8 ay kullandım Zaten ve kullanıma kapandı. Kendime yeni telefon alınca da hattımı e simden fiziksele çevirdim ve yeni telefonda fiziksel kullanıyordum zaten. Az önce de zaten IMEI'si kapanmış olan eski telefonuma denemek için taktım ve o şekilde çalışınca şaşırdım

Yeni konular

Geri
Yukarı