8 ay önce satılan konsol bozulduğu için para iadesi isteyen müşteri

frodobagginss

Centipat
Daha fazla  
8 ay önce Çin'den aldığım Gamestick'i 700 TL'ye birine satmıştım. Beni geçen aradı, cihazın bozulduğunu söyledi. 'kardeşim, senin numaranı arıyorum. Ne zamandır falan.' dedi. Üstelik, cihazı adamın evine gidip kurmuştum sorunsuzdu. Şimdi para iadesi istiyor. Ne yapmamı önerirsiniz?"

Son düzenleyen: Moderatör:
8 ay önce Çin'den aldığım Gamestick'i 700 TL'ye birine satmıştım. Beni geçen aradı, cihazın bozulduğunu söyledi. 'kardeşim, senin numaranı arıyorum. Ne zamandır falan.' dedi. Üstelik, cihazı adamın evine gidip kurmuştum sorunsuzdu. Şimdi para iadesi istiyor. Ne yapmamı önerirsiniz?"
Saçmalık ötesi engelleyin gitsin.

Hiçbir hak iddia edemez. Engellesende sürekli başka numaralardan arar. İkinci elin garantisi olmaz ama istediğin yere müracaat edebilirsin deyip iade almayacağını söyle. Telefon konuşmalarını kaydet. Tehdit falan ederse savcılığa başvurursun.

Bu konuyu gönderin kendisine. 8 ay önce malda ayıp yoksa ve bir anda olduysa yapacak bir şey yok iade olmaz. Kasten ayarlandıysa da önüne geçilemeyecek dolandırcılık oluyor maalesef 8 aydan sonra THH'ye gitsen veya en kaliteli avukat ile dava açsan bile haklı olup iade alamazsın bu durumda.

Hiçbir hak iddia edemez. Engellesende sürekli başka numaralardan arar. İkinci elin garantisi olmaz ama istediğin yere müracaat edebilirsin deyip iade almayacağını söyle. Telefon konuşmalarını kaydet. Tehdit falan ederse savcılığa başvurursun.

Teşekkür ederim çok haklısınız öyle yapacağım

Geri
Yukarı