8 aylık küçük boy köpek sahiplenmek

Alperens7k

Decapat
Screenshot_20231117_113227_Instagram.jpg

İnşallah bu tatlı köpüşü sahipleneceğim ilk defa köpeğim olacak.
Öncelikle sahiplenir sahiplenmez veterinere gitmeli miyim? Ve hangi aşıları yaptırmalıyım? Veya önceden olduğu aşılar falan var mı bilmiyorum. Tam emin olmamak üzere bana 8 aylık olduğunu söylediler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 2018676

Öncelikle sahiplenir sahiplenmez veterinere gitmeli miyim? Ve hangi aşıları yaptırmalıyım? Veya önceden olduğu aşılar falan var mı bilmiyorum. Tam emin olmamak üzere bana 8 aylık olduğunu söylediler.

Köpek çok tatlı hayırlı uğurlu olsun. Köpeğine iyi bakmanı tavsiye ederim. Sürekli ilgilenmen gerek. Kedi gibi bir kenara bırakayım uyusun gelmesin yanıma olmaz.

Veterinere gitmek doğru olacaktır, aşı konularını onlara danışmalısınız. Verebileceğim en büyük tavsiye, küçük köpek diye düşünüp sürekli kucaklamamanız. Bu davranış küçük köpeklerin çoğu zaman agresifleşmesine sebep oluyor. Tüyü kadar ömrü olur umarım, çok tatlı bir ırk.

Veterinere gitmek doğru olacaktır, aşı konularını onlara danışmalısınız. Verebileceğim en büyük tavsiye, küçük köpek diye düşünüp sürekli kucaklamamanız. Bu davranış küçük köpeklerin çoğu zaman agresifleşmesine sebep oluyor. Tüyü kadar ömrü olur umarım, çok tatlı bir ırk.

Acaba bu ırkın adı nedir bir bilginiz var mı?

Eki Görüntüle 2018676

Evet hemen gitmelisin. Gerekli bakımları yapmak istediğini söyle onlar yardımcı olur.

Kediye de eşya muamelesi yapmaya gerek yok bence :)

Vallahi bizim kedi çok fazla kucağa alınca çok tırmalıyor fazla coşuyor biz o yüzden bir kenara bırakıyoruz ve uyuyor kimseye bir zararı dokunmuyor. Özellikle misafir gelince odadan çıkarmıyoruz misafirlere çok kötü tıslıyor aslan kesiliyor başımıza.

Veterinere gidince onlar size gerekli aşıları söylerler. Bana da Maltese gibi geldi ama emin değilim açıkçası. Köpekler çok ilgi ve bakım isterler haberiniz olsun. Tüyü kadar ömrü olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı