Köpek sahiplenmek

ELDRITCH09

Decapat
Daha fazla  
Köpek sahiplenmek istiyorum. Bilemem biliyor musunuz ama ırktan ırka dışarıda gezme ihtiyacı değişiyor. Apartmanda bakacağım (günde 2 defa gezdireceğim ama bu sürenin kısa olması lazım ayrıca evi talan etmemesi lazım elbette 1-2 kere yapacak ama sürekli olmaması lazım) o yüzden az gezme ihtiyacı olan bir köpek istiyorum. Fakat bir yandan da barınak gibi yerlerden sahiplenmek istiyorum. Barınaktan alsam fazla enerji harcama ihtiyacı olup olmadığını nasıl anlarım? Küçük ırk istiyorum.

Öncelikle selam bir köpeği günde en az 1 kere gezdirmen gerekir hocam çünkü köpek gezmek için çıkmaz dışarı tuvaletini yapması için çıkar. Eğer ben fazla uğraşmak istemiyorum diyorsan kedi al kedi kendine bakabilir.

Öncelikle selam bir köpeği günde en az 1 kere gezdirmen gerekir hocam çünkü köpek gezmek için çıkmaz dışarı tuvaletini yapması için çıkar. Eğer ben fazla uğraşmak istemiyorum diyorsan kedi al kedi kendine bakabilir.

Günde en az 1 kere gezdiririm fakat mesela golden çıkınca 1 saat geziyor çok uzun süre oyun oynuyor bana daha kolay yorulan bir köpek lazım çünkü bazı günler sıkıntı çıkarabilir uzun götüremeyebilirim. Barınaktan alsam ırk da sakin olsa da belki annesi babası hırçın dır bana sıkıntı çıkartır mi onu soruyorum.

Yaşantına uydurmaya çalışacağın köpekler var. Eve sıçırtıp, haftada bir gün dışarı çıkaracak, hayvana eziyet edeceksin.

Köpek sahiplenirken bütün sorunlarıyla ve ihtiyaçlarıyla sahipleneceksin.
Eve tuvaletini yaptı, ayakkabımı parçaladı gibisinden sorunlar yaşayıp 2 ay sonra barınağa bırakmayacaksanız sahiplenin lütfen.

Her cinsde de bu tarz sorunlar yaşaman olası. Irktan ırka gezme ihtiyacı diye de bir şey yok, günde 3 defa her köpeğin gezmeye ihtiyacı var. Köpek sahiplendikten sonra ilk 2 sene çok zorlanıcaksınız, düzenini oturttuktan sonra her şey çok güzelleşiyor.

Son olarak, küçük ırklar büyük ırk köpeklere nazaran daha saldırgan olabiliyorlar, yavruyken sahiplenmeni tavsiye ederim.

Yaşantına uydurmaya çalışacağın köpekler var. Eve sıçırtıp, haftada bir gün dışarı çıkaracak, hayvana eziyet edeceksin.

Ben haftada 1 mi çıkaracağım dedim günde 2 kez çıkaracağım dedim lütfen düzgün anlayalım.
Köpek sahiplenirken bütün sorunlarıyla ve ihtiyaçlarıyla sahipleneceksin.
Eve tuvaletini yaptı, ayakkabımı parçaladı gibisinden sorunlar yaşayıp 2 ay sonra barınağa bırakmayacaksanız sahiplenin lütfen.

Her cinsde de bu tarz sorunlar yaşaman olası. Irktan ırka gezme ihtiyacı diye de bir şey yok, günde 3 defa her köpeğin gezmeye ihtiyacı var. Köpek sahiplendikten sonra ilk 2 sene çok zorlanıcaksınız, düzenini oturttuktan sonra her şey çok güzelleşiyor.

Son olarak, küçük ırklar büyük ırk köpeklere nazaran daha saldırgan olabiliyorlar, yavruyken sahiplenmeni tavsiye ederim.

Günde 3 kez çıkaran çok nadir elbette eve tuvalet yapacak ama günde 2 gezme ile en azından büyük tuvaletini dışarı yapmasını sağlarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı