8 GB boşta %40 RAM kullanımı

yakuptr

Kilopat
Selamlar, daha önceden GTA Online ve GTA 5 oynarken takılmalar hiç olmazdı fakat bugün en düşük ayarlarda olsa bile takılmalar yaşıyorum. Donmadan oynayabilmem için ne yapmam lazım?

Intel(r) Core(tm) i5-10210U 10. nesil CPU @ 1.60GHz 2.11 GHz

8,00 GB (kullanılabilir: 7,84 GB)

MX130 2 GB ekran kartı

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (823).png
    Ekran Görüntüsü (823).png
    564,4 KB · Görüntüleme: 59
Selamlar, daha önceden GTA Online ve GTA 5 oynarken takılmalar hiç olmazdı fakat bugün en düşük ayarlarda olsa bile takılmalar yaşıyorum. Donmadan oynayabilmem için ne yapmam lazım?

MX130 2 GB ekran kartı
Herhangi bir antivirüs yüklü mü?

MX130 2 GB ekran kartı
8gb daha takviye yapabilirsin

Bir tık fazla RAM kullanımı var gibi. Benim şu an Steam açık. Chrome açık, 3 tane sekme + Twitch yayın izliyorum. 8GB Single RAM kullanıyorum. Kullanım şu an 2.9GB %38

Ben Debloat uygulamasını kullandım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MX130 2 GB ekran kartı
Hocam görev yöneticisinde bellek yazan kısmın üstüne tıklarsanız en çok bellek kullanana göre sıralıyor. Onun SSini atabilir misiniz?

Belki bir süredir sıfırlamadıysanız sistem dosyalarınız zarar görmüş olabilir yavaşlığın sebebi olarak. Format atabilirsiniz.
RAM kullanımını düşürmek için mem reduct kullanabilirsiniz güzel uygulama.
Arkaplanda çok şey çalışıyor gibi sanki.
%48 kullanım masaüstündeyken çok fazla.

Geri
Yukarı