8 GB RAM 3.96 kullanılabilir hatası

TechPowerUp
RAM'leri bir test etsene hocam.
Ettim başka anakart üzerinde de ettim ramler de sıkıntı yok. Son güncellemeden sonra anakartta ikinci slota ram takınca bilgisayarı başlatmıyor. Hangi ram olursa olsun en az 4 5 farklı ram denedim. Ama diğer slota takınca çalışıyor. Ram slotu arızalı diye gönderdim bu modelde olması gayet normal dediler çünkü birisi ile tanıyormuş daha önceden 2 farklı marka ram vardı. Sorunsuz bir şekilde çalışıyordu şuan aynı marka dual kit ile çalıştırmıyor.

Bende de aynı sorun var 8 olarak gösteriyor fakat kullanılabilir 3,96 Ram slotunuz'un biri arızalıdır büyük ihtimal.

Ekran Alıntısı.PNG

İşlemci soğutucusunu fazla sıkma nedeni ile işlemci bellek arasındaki bağlantılardan birkaçı kopmuş olabilir, bağlantıların hepsi işlemciye ulaşmadığı için belleğin bilgileri geliyor fakat çalıştırılmıyor.

Oda denendi hocam pinler vb bir sorun da yok 100 üzerinde şey denendi sonuç olumsuz.
Hocam 5 dakika önce işlemci pinlerini kontrol ettim birkaç yamuk pini düzelttim bazıları kırılmış olduğu için 8gb yerine 6,96 oldu sizde bir kontrol edin isterseniz.Düzeltmeden önce 3,96 gösteriyordu.
Ekran Alıntısı.PNG

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı