8 GB RAM Kullanılabilir miktar 3.98 GB sorunu

Melih Ayar

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarımda 4 GB RAM vardı, 4 GB RAM daha taktım bugün fakat böyle bir sorunla karşılaştım. RAM'leri çıkarıp, teker teker farklı slotlara takıp denedim, iki RAM de iki slotta çalışır durumda. Ne yaptıysam düzeltemedim.

- RAM Frekansını 1333'e aldım.
- Ön Yükleme gelişmiş ayarlar'da Sınır yok.
- RAM'ler ve slotlar sağlam.

Denemediğim sadece format atmak kaldı. Ayriyeten bir öneriniz var mı?

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşın dediği gibi, sistem parçaları eski veya kalitesiz ise (Anakart olabilir), fonksiyonunu tamamiyle yerine getiremiyor olabilir.
Açıkçası katılmıyorum benim kullandığımdan çok daha iyi bir chipsete sahip. Ayrıca benim anakartta güney köprüsü ve kuzey köprüsü beraber konumlandırıldığından gayet sıcak çalışıyordu 69-74 derece arasında sabit idi 7 yıl boyunca. Bir derdi var ancak çözer umarız.

Ram ilavesi yaparken hem anakartın desteklediği maximum Ram kapasitesine bak hem de MHz değerlerinin aynı olmasına bak kardeşim :) @Melih Ayar
@Onur19_19 Dostum kusura bakma rahatsız ediyorum, bu Ram'ime uygun 4 GB ucuz bir ram bulabilir miyiz? 2-3 ay idare etsin yeter beni, çevremde 2. El de bulamadım. İnternette longline var ama emin olamadım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı