Çözüldü 8 GB RAM 4 GB gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

biberlisucuk

Centipat
BIOS'ta 8 GB gözüküyor masaüstünde toplam 8 GB ama 4 GB kullanılabilir oluyor 4 GB devre dışı. Önceden de aynı sorun vardı ama RAM'leri silgiyle silip sokete hava vurunca düzeliyordu şimdi olmuyor. PSU ve işlemci soğutucu değiştim acaba bununla alakası olabilir mi?

Çözüm
Hocam RAM'leri tek tek deneyin. Birinde çalışmazsa o RAM arızalıdır muhakkak.

Öyle de denemek lazım doğru. PC'yi aç kapa yapa yapa yeni PSU'yu da bozucaz :D.

@Crimson Butterfly G.Skill ile görüntü gelmedi aynı sokette Corsair denedim görüntü verdi PC. BIOS'ta gözüküyor RAM ama durduk yere nasıl bozuldu anlamak zor.

Tamamdır sorunu çözdüm ufak silgi darbeleri yerine sert silgi darbeleri atıyorsunuz ve sorun çözülüyor. RAM çok fazla statik yüklemiş anca temizlendi demek ki :D.
Hocam RAM'leri tek tek deneyin. Birinde çalışmazsa o RAM arızalıdır muhakkak.

Öyle de denemek lazım doğru. PC'yi aç kapa yapa yapa yeni PSU'yu da bozucaz :D.

@Crimson Butterfly G.Skill ile görüntü gelmedi aynı sokette Corsair denedim görüntü verdi PC. BIOS'ta gözüküyor RAM ama durduk yere nasıl bozuldu anlamak zor.

Tamamdır sorunu çözdüm ufak silgi darbeleri yerine sert silgi darbeleri atıyorsunuz ve sorun çözülüyor. RAM çok fazla statik yüklemiş anca temizlendi demek ki :D.

Çözüm

Geri
Yukarı