8 GB RAM 4 GB olarak gösteriyor

mrjstark

Centipat
Daha fazla  
Laptop almıştık ve daha elime dün geldi ama bir şey fark ettim biz 8 GB RAM'lik sipariş etmiştik ama 4 GB geldi önce bir şaşırdım laptopu yeniden başlattım bir şey değişmemişti biraz forumlarda araştırdım hepsini çözümü RAM'i açıp temizleyip koymakta bulmuş dediğim gibi laptop aldık ve eğer 8 yerine 4 geldiyse açmak istemiyorum çünkü bildiğim kadarıyla açınca garantisi geliyor aslında RAM'lerin oturmadığınıdan şüphe ediyorum ama açıp bakmaya da korkuyorum öneriniz nedir?

Laptop almıştık ve daha elime dün geldi ama bir şey fark ettim biz 8 GB RAM'lik sipariş etmiştik ama 4 GB geldi önce bir şaşırdım laptopu yeniden başlattım bir şey değişmemişti biraz forumlarda araştırdım hepsini çözümü RAM'i açıp temizleyip koymakta bulmuş dediğim gibi laptop aldık ve eğer 8 yerine 4 geldiyse açmak istemiyorum çünkü bildiğim kadarıyla açınca garantisi geliyor aslında RAM'lerin oturmadığınıdan şüphe ediyorum ama açıp bakmaya da korkuyorum öneriniz nedir?
32 bit işletim sistemlerinde böyle bir kısıtlama vardır. Sistem 64 bit ise o zaman ya RAM'de sorun vardır ya da RAM soketinde.

Hocam garantisi gider diyorsan açma (senin kararın). Büyük ihtimalle (eğer yanlış laptop gelmediyse) oksitlenmiştir ya da yuvasına oturmamıştır

Not: Daha önceden RAM'i oturmamış bir masaüstü bilgisayar vardı ve sorun çıkarakak açılıyordu seninki normal açılıyorsa bir şey diyemem

Hocam garantisi gider diyorsan açma (senin kararın). Büyük ihtimalle (eğer yanlış laptop gelmediyse) oksitlenmiştir ya da yuvasına oturmamıştır.

Not: Daha önceden RAM'i oturmamış bir masaüstü bilgisayar vardı ve sorun çıkarakak açılıyordu seninki normal açılıyorsa bir şey diyemem.

Sıkıntı çıkarmadan açılıyor.
AIDA 64 indirip bakabilir siniz kaç GB RAM olduğuna.
1620757583161.png

CPU-Z indirip Memory sekmesinin ekran alıntılarını paylaşır mısınız? Belki de size yanlış ürün gelmiştir.
1620757646528.png

4 GB gözüküyor tahminimce oturmamıştır açmayada gözüm yemiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı